PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Przeżywamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania się do Świąt Narodzenia Bożego. Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00, na które serdecznie wszystkich zapraszam. Po Mszy św. losowane są trzy figurki Matki Bożej, które nawiedzają domy naszej parafii. Pod koniec Adwentu podczas ostatnich Rorat figurki zostaną wylosowane na stałe, jako główne nagrody za udział we wszystkich Roratach.
 2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Czytane są nowe wymienianki roczne. Gdyby pojawiły się błędy proszę je zgłosić w zakrystii.
 3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
  w środę – Św. Łucji, Dziewicy
  w czwartek – Św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła
 4. Całodzienna spowiedź adwentowa z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w naszej parafii w następny czwartek 21 grudnia wg stałego porządku. Wieczorne roraty w tym dniu w kościele św. Teresy. W tym tygodniu spowiedź w dekanacie: w piątek w Bronikowie i w sobotę w Radomicku.
 5. Parafialny Zespół Caritas kontynuuje w sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”. Osoby, które przygotowują prezenty w akcji „Prezent dla dziecka” proszę, aby przynieśli je do zakrystii lub na probostwo do czwartku 21 grudnia.
 6. Klub Seniora zaprasza osoby starsze i samotne oraz członków klubu na Spotkanie Opłatkowe dnia 21 grudnia o godz. 12:00 do Sali wiejskiej.
 7. Chorych z komunią św. przed Świętami odwiedzi jeszcze ks. diakon Przemysław w sobotę 23 grudnia godz. 8:00, który w moim imieniu również złoży im życzenia i przełamie się opłatkiem. Nie może spowiadać i namaszczać olejami św.
 8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 16:30 do 17:30 i czwartek po wieczornej Mszy św. „Bóg zapłać” za składane ofiary na potrzeby parafii.
 9. Składka dzisiejsza jest przeznaczona jeszcze na zapłacenie za wywóz śmieci z cmentarza oraz na ogrzewanie kościołów. Parafia musi również oddać do Kurii do końca roku cześć czynszu za ziemię wynoszącą 2841 zł i 29 gr. Przed świątynią zbieramy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 10. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian ul. Krętej nr 20 – 16 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 19 – 11.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik z pięknym filmem na płycie w cenie 8,90 zł a u ministrantów świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 13 zł i małe w cenie 6 zł. W opłatki wigilijne można zaopatrzyć się w zakrystiach obu kościołów i w biurze parafialnym. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Cena kompletu 3 zł. Mamy również opłatki kolorowe dla zwierząt.

ks. Piotr Kufliński