Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. W przyszłą niedzielę kończymy Adwent czyli przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. W piątek ostatnie roraty, na których figurki Matki Bożej zostaną wylosowane na stałe do trójki dzieci, które były na wszystkich Roratach. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. W czwartek roraty w kościele św. Teresy. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę wyjątkowo nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. Spowiedź św. Adwentowa z udziałem zaproszonych kapłanów w naszej parafii w czwartek 21 grudnia:
  w kościele św. Bartłomieja: od   8:30 – 9:30   i od 10:00 – 11:00
  w kościele św. Teresy:         od 14:00 – 15:30 i od 16:00 – 17:30
  komunia św. co 20 min.
 3. Spowiedź św. w dekanacie: w poniedziałek w Wilkowie Polskim, we wtorek w Śmiglu u Stanisława Kostki, w środę w Górce Duchownej i Starym Białczu, w czwartek u nas, w piątek w Śmiglu we Farze, w sobotę w Czaczu. W związku z pomocą w słuchaniu spowiedzi w innych parafiach nie będzie mnie w konfesjonale przed Mszą św. od wtorku do soboty. Dla tych, którzy z uzasadnionych powodów nie zdążą do spowiedzi będzie jeszcze okazja w sobotę po Mszy św. i w niedzielę między Mszami św.
 4. Parafialny Zespół Caritas kończy w poniedziałek w sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”. Osoby, które przygotowują prezenty w akcji „Prezent dla dziecka” proszę, aby przynieśli je do zakrystii lub na probostwo do czwartku 21 grudnia. Trzy już mam. „Bóg zapłać” ofiarodawcom.
 5. Klub Seniora zaprasza osoby starsze i samotne oraz członków klubu na Spotkanie Opłatkowe dnia 21 grudnia o godz. 12:00 do Sali wiejskiej.
 6. Chorych z komunią św. przed Świętami odwiedzi ks. diakon Przemysław w sobotę 23 grudnia od godz. 8:00, który w moim imieniu złoży im życzenia i przełamie się opłatkiem.
 7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek od 16:30 do 17:30. Proszę podać intencje na styczeń. Biuro będzie nieczynne do zakończenia kolędy. „Bóg zapłać” za składane ofiary na potrzeby parafii oraz za wykonane prace porządkowe.
 8. Kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie rozpocznę wspólnie z ks. diakonem od środy 27 grudnia. Szczegóły w IV niedzielę Adwentu.
 9. Licząc na uczciwość znalazcy damskiej bransoletki koloru złotego bardzo proszę o jej zwrot na probostwo. Można ją również podrzucić przez otwór na listy.
 10. Bardzo dziękuję rodzinom za sumienne posprzątanie kościołów i otoczenia probostwa jak również za złożoną ofiarę na dekorację żłóbka. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian ul. Krętej nr 14 – 2 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 9 – 1.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik a u ministrantów ostatnie świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 13 zł i małe w cenie 6 zł. W opłatki wigilijne można zaopatrzyć się w zakrystiach obu kościołów. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Cena kompletu 3 zł. Mamy również opłatki kolorowe dla zwierząt.

ks. Piotr Kufliński