1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP; w piątek o 17:15 droga krzyżowa, a po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 14:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II. Nie będzie w tym miesiącu Mszy św. zbiorowej za zmarłych.
  2. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa. Podczas Mszy św. zawierzenie Archidiecezji św. Józefowi.
  3. Spowiedź św. wielkopostna z udziałem zaproszonych kapłanów w najbliższą środę 21 marca wg stałego planu – jest zamieszczony w gablotach. Objazd chorych będzie w Wielki Wtorek od godz. 8:00.
  4. W poniedziałek spowiedź św. w Wilkowie Polskim, we wtorek w Bronikowie, w środę u nas, w czwartek w Górce Duchownej, w piątek w Radomicku i Czaczu a w sobotę we Farze w Śmiglu. W tym tygodniu nie będzie mnie w konfesjonale przed Mszami św. z wyjątkiem wtorku.
  5. Drogę Krzyżową w Wielki Piątek odprawimy publicznie na trasie z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy. Plan znajduje się w gablotach i Internecie. Chór proszę o prowadzenie śpiewu podczas całej drogi. Rozważania do Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek będą do odbioru od przyszłej niedzieli w zakrystii lub na probostwie.
  6. W przyszłą niedzielę – Palmową – święcenie palm podczas każdej Mszy św. a uroczyste z procesją do Kościoła przed Mszą św. o godz. 11:00. Zbieramy się przy krzyżu misyjnym przed kościołem o godz. 10:50. Dzieci przynoszą skarbonki wielkopostne z ofiarami, które złożą podczas procesji z darami.
  7. Stowarzyszenie Porozumienie Ziemia Kościańska organizuje rowerową drogę krzyżową w Niedzielę Palmową. Początek o godz. 14:00 przed kaplicą przy pałacu w Kopaszewie. Czas przejazdu 4 godz.
  8. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd przez 151 rodzin daninę diecezjalną co stanowi 28% parafian. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego. Dotąd zebraliśmy 401zł i 30gr. „Bóg zapłać” za składane ofiary na remonty w kancelarii i wpłacane na konto parafii. Zapłaciłem 1400 zł za wywóz śmieci z cmentarza. Bardzo dziękuję tym, którzy zabierają ze sobą do domowych śmietników zużyte wkłady od zniczy „Bóg zapłać”. Kupiłem specjalną puszkę do przechowywania konsekrowanych hostii dla chorych na celiakię. Będzie można korzystać z takiej komunii św. w kościele św. Teresy gdy tylko zdobędziemy odpowiednie hostie.
  9. Kancelaria parafialna do Świąt jest nieczynna. Kto nie zdążył z opłatą za ławki i dzierżawcy ziemi ze swoimi zobowiązaniami są proszeni o regulację zaraz po świętach.
  10. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 91 – 99a i kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej nr 114a – 106a.
  11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.