PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00. W przyszłą niedzielę Msze św. już według stałego porządku. W ciągu tygodnia (Białego Tygodnia) Msze św. o godz. 18:00 (w poniedziałek o godz. 16:00 i 18:00) w kościele św. Teresy (również w sobotę). We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 15:00 z udziałem dzieci I komunijnych i ich rodzin oraz wszystkich chętnych.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Św. Macieja, Apostoła – święto
  w środę – Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, patrona Polski – Święto
 3. Msza św. zbiorowa za zmarłych w najbliższy piątek 18 maja o godz. 17:00 w kościele św. Teresy.
 4. Przyszła niedziela jest Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Od poniedziałku do naszych nabożeństw dołączamy nowennę do Ducha Św.
 5. W przyszłą sobotę we wszystkich parafiach naszej archidiecezji obchodzimy jubileusz 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu. Stąd Msza św. o godz. 18:00 będzie miała szczególnie uroczysty charakter. Przynieśmy na tę Mszę św. ze sobą świece, które odpalimy od paschału na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. O godz. 20:00 będą biły dzwony w kościele św. Teresy a wieża kościoła św. Bartłomieja zostanie podświetlona.
 6. Można jeszcze zapisać się na wyjazd autobusem do Poznania na święcenia kapłańskie ks. diakona Przemysława. Pozostało nam 5 wolnych miejsc.
 7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w czwartek po Mszy św. Bardzo dziękuję za składane ofiary na remonty parafialne i daninę diecezjalną.
 8. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu (zwłaszcza rodzicom dzieci klas I, którzy przygotowali kościół św. Teresy do I komunii św.). Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 1 – 9 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Szkolnej nr 2 – 8a i ul. Przemysłowej.
 9. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik i nowy dwumiesięcznik Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński