Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00. We wtorek nowenna do MBNP; w piątek droga krzyżowa o godz. 17:15; w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i możliwością uczczenia relikwii św. Jana Pawła II.
 2. W przyszłą niedzielę zbieramy po Mszach św. ofiary dla misjonarzy „Ad Gentes”.
 3. Zapraszam na drogę krzyżową godz 1715 w kościele św. Teresy o poprowadzenie której proszę Wspólnotę Różańca a po niej Msza św.
 4. Rekolekcje parafialne i szkolne będą od 7 marca (sobota wieczór) i potrwają do 11 marca środa) Głosić je będzie franciszkanin, O. Jakub Waszkowiak z Olsztyna. W czasie rekolekcji jest możliwość odprawienia dodatkowych Mszy św. Będziemy też w czasie rekolekcji od wtorku do czwartku gościć kopię krzyża i ikony Światowych Dni Młodzieży.
 5. Spowiedź wielkanocna z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w środę 25 marca według stałego porządku.
 6. Chciałbym wzorem ubiegłego roku aby Droga Krzyżowa w Wielki Piątek przeszła z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii. Zapraszam wszystkie grupy do wspólnej organizacji naszej publicznej modlitwy: tzn. do niesienia krzyża i czytania rozważań. Chór zapraszam do prowadzenia śpiewu.
 7.  Kurs przedmałżeński dla narzeczonych rozpoczyna się we Farze w Śmiglu od I Niedzieli Wielkiego Postu tzn. 22 lutego i potrwa przez cztery kolejne niedziele. Początek o godz. 15:30 I nauką, o godz. 16:00 Msza św., a po niej następna nauka. Dekanalna Poradnia Rodzinna jest czynna w Śmiglu w każdy I poniedziałek miesiąca od godz. 16:30.
 8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 a w czwartek po wieczornej Mszy św. W czasie rekolekcji parafialnych kancelaria będzie nieczynna. Do końca marca (praktycznie do 23 marca bo potem zaczynają się wyjazdy na spowiedzi wielkanocne dlatego kancelaria nie będzie czynna) przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach – (40 zł). Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują I ratę podatku do 15 marca i dzierżawę za I półrocze do 30 marca.
 9. W czasie Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona od osoby 3 zł razem z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. Jest to nasz obowiązek wobec archidiecezji. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób.
 10. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 92 –88 i ul. Krótkiej a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 84 – 78.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik. U ministrantów paschaliki wielkanocne w cenie 7 zł.

 

ks. Piotr Kufliński