PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego. W piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 17:00 w kościele św. Bartłomieja.
 2. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek dla KUL, WT i szkół katolickich. Dziś też odpust św. Stanisława Kostki w Śmiglu. Suma o 11:30.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – Św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski, święto
  w czwartek – Św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy
  w piątek – Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, święto
 4. Przygotowanie do bierzmowania obejmuje dwie ostatnie klasy szkoły podstawowej, czyli klasę VII i VIII. I dla tych klas niebawem rozpoczną się spotkania na salce.
 5. Rozmowy kwalifikacyjne kandydatów przygotowujących się do bierzmowania w tym roku w kancelarii parafialnej:
  w poniedziałek po Mszy św. wieczornej    klasa III A i B oraz II A – z roku 2016/2017
  we wtorek po Mszy św. wieczornej            klasa II B oraz I A i B – z roku 2016/2017
  Przynosimy wszystko, o czym mówiliśmy na zebraniu organizacyjnym.
 6. Dzieci klas szkoły podstawowej, które chcą należeć do Róży Różańcowej zapraszamy w poniedziałki o godz. 17:45 do kościoła św. Bartłomieja. Będą prowadzić V tajemnicę różańcową.
 7. Już dziś zapraszam wszystkich a zwłaszcza dzieci i młodzież na XVII Rajd Różańcowy, który wyruszy z probostwa w sobotę 6 października o godz. 9:30.
 8. Dzierżawcom ziemi parafialnej przypominam, że minął już termin opłaty podatku rolnego za III kw. a 30 września mija termin dzierżawy za II półrocze. Można też składać wymienianki roczne i jednorazowe.
 9. Bardzo dziękuję za wszystkie prace wykonane w tym tygodniu dla parafii. Szczególnie przy wieży kościoła św. Bartłomieja: za malowanie, montaż nowego piorunochronu i odnowionego krzyża misyjnego. Za prace przy kapliczce Matki Bożej i za naprawę dachu na kościele św. Teresy.
 10. Dobiega końca I część naprawy elewacji zewnętrznej kościoła św. Bartłomieja. Będą odbywać się jeszcze prace przygotowawcze pod kolejne etapy prac. Pozostaje nam tylko zapłacić za wykonane już remonty. Dlatego jestem wdzięczy za każdą złotówkę, która zmniejsza dług parafii. Poświęcenie odnowionej wieży i kapliczki Matki Bożej będzie 29 września w sobotę po Mszy św. wieczornej.
 11. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Kwiatowej nr 1 – 9 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kwiatowej 2 – 10.
 12. Polecam Przewodnik Katolicki dwumiesięcznik Misyjne Drogi i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński