Zapraszamy!

ZMARTWYCHWSTAŁ
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00. W środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Od piątku nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.

 2. Dzisiejsza niedziela to światowy Dzień Modlitw o Powołania. Po Mszach św. zbieramy ofiary dla naszego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przystępują do I komunii św. po Mszy św. o godz. 11:00.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  we środę – Św. Katarzyny ze Sieny – Dziewicy i Doktora Kościoła – Patronki Europy
  w sobotę – NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski
 4. W Uroczystość NMP Królowej Polski (przeniesioną na 2 maja) Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9:00 w kościele św. Teresy, na którą serdecznie zapraszam. Wieczorna w kościele św. Bartłomieja z niedzieli. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 8:00 z formularza o MB Królowej Polski. Pozostałe z niedzieli.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 16:30. Chorych odwiedzimy od godz. 8:00. Spotkanie ze wspólnotą różańca w I sobotę po Mszy św. wieczornej.
 6. W najbliższy piątek 1 maja – na podstawie dyspensy udzielonej prze biskupów polskich – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i czwartek po wieczornej Mszy św. „Bóg zapłać” za składane ofiary na remonty parafialne. Dzierżawcy ziemi, którzy nie opłacili II raty podatku proszeni są o uregulowanie należności (dwóch rolników zalega jeszcze z I ratą dzierżawy za ziemię – termin upłynął 31 marca br.). Wymieniliśmy naklejki na ławkach – proszę sprawdzić.
 8. „Bóg zapłać” za prace przy założeniu nowych linii wodociągowych z probostwa na salkę, do kościoła św. Bartłomieja i na cmentarz (zdjęcia z prac można zobaczyć na naszej stronie internetowej) oraz za wymianę naklejek na ławkach obu kościołów. Do czasu montażu nowego ujęcia wody na cmentarzu proszę korzystać z pompy przy probostwie.
 9. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu – ze względu przypadające w sobotę święto MB w piątek wieczorem – kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej 16 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 18.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik oraz darmowe gazetki Caritas.

ks. Piotr Kufliński