PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Ubogich. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświetszego Sakramentu.
 2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
  we wtorek – Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
  w środę – Ofiarowanie NMP
  w czwartek – Św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy
  w sobotę – Św. Męczenników, Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy
 3. Przyszła niedziela jest Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 4. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
  kl. VII                            w środę o godz.       16:00
  kl. VIII                          w środę o godz.       16:45
  Przynosimy ze sobą zeszyty.
 5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 – 17:30 i w czwartek po Mszy św. Można rezerwować Msze św. na przyszły rok oraz składać wymienianki roczne. Nowe będą czytane od I Niedzieli Adwentu. Dziękuję za wpłaty na prace remontowe i tym, którzy regulują zaległe prolongaty za miejsca pochówku swoich zmarłych na cmentarzu. Przygotowujemy plany kontynuacji II etapu prac przy kościele św. Bartłomieja na przyszły rok.
 6. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali nasze świątynie do uroczystego obchodu 100-lecia odzyskania niepodległości. Za dekoracje i asystę podczas Mszy św. za Ojczyznę oraz udział w niej. Niech za włożony trud i modlitwę Bóg wszystkim wynagrodzi swoimi łaskami, na co dzień.
 7. Przypominam o możliwości przeprowadzenia badania kardiologicznego, które stanowi profilaktykę udarowo-zawałową w Przychodni Medycyny Rodzinnej w Starym Bojanowie ul. Główna 34A – 29 listopada (czwartek) 2018r. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja w przychodni. Koszt badania 55 zł.
 8. Parafia Farna w Śmiglu Organizuje pielgrzymkę do Częstochowy jednodniową 24.11.2018r. (sobota). W tym dniu będzie miało miejsce uroczyste rozpoczęcie peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po parafiach naszej Archidiecezji. Wyjazd w sobotę o godz. 04:30 przy Urzędzie Miasta i powrót ok. godz. 21:00. Chętni mogą się zgłaszać na probostwo w Śmiglu.
 9. Każdy, kto zechce wesprzeć finansowo „Radio Maryja” będzie miał taką okazję w przyszłą niedzielę po Mszach św. do puszek.
 10. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Lipowej a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 73 – 81.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński