PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 1. Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania się do Świąt Narodzenia Bożego. Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00, na które serdecznie wszystkich zapraszam. Po Mszy św. losowane są trzy figurki Matki Bożej nawiedzające domy naszej parafii, przy której zbiera się razem cała rodzina na wspólną modlitwę. Pod koniec Adwentu figurki zostaną wylosowane na stałe, jako główne nagrody za udział we wszystkich Roratach.
 2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Od dziś czytane są nowe wymienianki roczne. Ewentualne błędy proszę zgłaszać w zakrystii.
 3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
  w piątek – Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła
  w sobotę – Niepokalane Poczęcie NMP – uroczystość
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Objazd chorych w piątek od godz. 8:00. Spowiedź św. od godz. 16:30.
 5. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o godz. 9:00 w kościele św. Teresy. Taca zbierana na niej w kościele jest przeznaczona na biedne kościoły w Polsce. Wieczorna Msza św. jest już niedzielną w kościele św. Bartłomieja.
 6. Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna w sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”, która potrwa do 18 XII. W kościele św. Teresy stoi drzewko z 10 bombkami, na których napisane jest imię i wiek dziecka, któremu chcemy zrobić prezent. Osoba, która chce zrobić tę przyjemność niech zgłosi się z zabraną bombką do zakrystii. Przygotowane prezenty prosimy przynieść najpóźniej do zakrystii lub na probostwo do piątku 21 grudnia. 
 7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 16:30 do 17:30 i czwartek po wieczornej Mszy św. 
 8. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Również za złożone w ostatnią niedzielę ofiary na Radio Maryja. Przed świątynią będziemy zaś zbierać za tydzień ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 9. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły, również za złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu w piątek – ze względu na Święto Matki Bożej – kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 114a – 106a a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 104 – 94.
 10. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik a u ministrantów świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 13 zł i małe w cenie 6 zł. W opłatki wigilijne można zaopatrzyć się w zakrystiach obu kościołów i w biurze parafialnym. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Cena kompletu 3 zł. Mamy również opłatki kolorowe dla zwierząt. Są również diecezjalne kalendarze katolickie w cenie 3 zł.

ks. Piotr Kufliński