PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00, w tygodniu Msze św. w o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia, w sobotę adoracja Najświętszego sakramentu. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 15 lutego o godz. 17:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:
w wtorek – Św. Agaty, dziewicy i męczennicy
w środę – Św. męczenników: Pawła Miki i towarzyszy

3. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Również za ofiary składane w kancelarii. Na stronie internatowej zamieszczony jest numer konta parafialnego dla tych, którzy chcą bezpośrednio dokonać wpłat na cele remontowe. Jeśli pogoda pozwoli to w marcu rozpoczniemy kolejny etap remontu przy świątyni św. Bartłomieja uzgodniony z konserwatorem zabytków.

4. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. Są jeszcze pojedyncze wolne terminy intencji mszalnych w lutym i marcu. Do końca marca przyjmowane będą opłaty za miejsca w ławkach – (40 zł.) tylko i wyłącznie od tych którzy chcą zachować swoje miejsca. Przypominam, że podczas Mszy św. o godz. 11:00 miejsca są wolne dla wszystkich uczestników liturgii.

5. Zakończyłem kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie u parafian. Serdecznie dziękuję za gościnę i okazaną życzliwość bardzo wielu parafian oraz za złożone ofiary z których kontynuowany będzie remont przy kościele św. Bartłomieja. Kontynuujemy prace przy powiększeniu cmentarza. Dziękuję za wszystkie rozmowy, wyrazy wsparcia i za oferowaną pomoc w wielu sprawach. „Bóg zapłać” za miłą gościnę przy bardzo wielu stołach. Przepraszam, że nie wszędzie mogliśmy skorzystać w pełni z gościnności gospodarzy. Witam serdecznie nowe rodziny w naszej wspólnocie i życzę im, aby poczuli się jak u siebie. Cieszę się z ich obecności i angażowania w życie parafii. Nadal smuci niestety postawa niefrasobliwości w sprawach religii i obojętności szczególnie wobec braku zawierania sakramentu małżeństwa tam gdzie jest to możliwe. Rozumiem że wiele powierzanych mi spraw to rodzinne sekrety, które zachowuję dla siebie. Pomysły i projekty przedstawione przez niektórych parafian będą omawiane na zebraniu Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej parafii. Niech wszystkim za okazaną dobroć i życzliwość Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem: „Bóg zapłać”. Domy wymagające szczególnej modlitwy z różnych powodów pozostają troską całej naszej wspólnoty parafialnej. Jeżeli do kogoś nie do-tarłem bo termin mu nie odpowiadał a chce by u niego w domu się pomodlić proszę o indywidualny kontakt.

6. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 10 – 14 i blok nr 16 i 18 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 11 – 25.

7. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński