PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00, w tygodniu Msze św. o godz. 18:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego sakramentu. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w piątek 15 marca przed drogą krzyżową o godz. 16:30 w kościele św. Teresy.

2. W tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek – Św. Kazimierza, królewicza – święto

3. W środę rozpoczynamy czas 40-dniowego postu. W tym dniu obowiązuje jak w każdy piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla wszystkich od 14 r. życia do końca życia a dorosłych (18 – 60 r.) dodatkowo post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa pomocnicze) – nie ma żadnej dyspensy. Podczas Mszy św. przyjmujemy na głowy popiół. To znak nawrócenia, którego pragniemy dokonać w Wielkim Poście. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Po Mszach św. zbieramy ofiary dla Caritas naszej archidiecezji.
Czas Komunii wielkanocnej, obejmuje okres od Środy Popielcowej, tj. od 6 marca 2019 r. do Niedzieli Najświętszej Trójcy, tj. do 16 czerwca 2019 r. Przyjęcie Komunii św. z okazji Wielkanocy w wyznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika.

4. W najbliższy piątek zapraszam na drogę krzyżową o godz. 17:15 do kościoła św. Teresy (z możliwością przyjęcia komunii św.) Po niej Msza św. W następny piątek proszę o poprowadzenie drogi krzyżowej Chór Parafialny.

5. Zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w najbliższą niedzielę o godz. 15:00. Po nabożeństwie można uczcić relikwie św. Jana Pawła II.

6. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na prace gospodarcze w parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

7. Rozpoczynają się konferencje przygotowujące do przyjęcia sakramentu małżeństwa we Farze w Śmiglu w niedzielę 10 marca o godz. 15:30, potem jest Msza św. i druga nauka. Wszystkich chętnych proszę o zainteresowanie.

8. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł od osoby razem z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. To nasz obowiązek wobec archidiecezji, który parafia opłaca od 100% mieszkańców choć zbieramy tylko od 60 %. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób.

9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00 i w czwartek po Mszy św. Są jeszcze wolne terminy intencji mszalnych w marcu. Do końca marca przyjmowane będą opłaty za miejsca w ławkach od tych którzy chcą zachować swoje miejsca. Dzierżawcy ziemi regulują I ratę podatku rolnego i dzierżawę za korzystanie z ziemi parafialnej. „Bóg zapłać” za wpłaty na remonty parafialne w kancelarii parafialnej.

10. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o po-sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 22/1 – 6 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Szkolnej blok nr 22/7 – 12. W czasie Wielkiego Postu nie ustawiamy w kościołach kwiatów.

11. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński