PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP; w piątek o 17:15 droga krzyżowa a potem Msza wieczorna z koronką do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i okazją uczczenia relikwii św. Jana Pawła II. W piątek proszę o prowadzenie drogi krzyżowej Caritas a w następny piątek Wspólnotę Różańcową. Dziś zbieramy po Mszach św. ofiary dla misjonarzy Ad Gentes.

2. W tym tygodniu wspominamy:
we wtorek – Św. Józefa Oblubieńca NMP – uroczystość

3. Serdecznie zapraszamy na drogę krzyżową, którą poprowadzą wraz ze mną dzieci w najbliższy piątek 22 marca o godz. 15:00 w kościele św. Bartłomieja. Dla dorosłych możliwość przyjęcia komunii św.

4. Za tydzień 23 marca (w sobotę wieczorem) zaczynamy nasze Rekolekcje Parafialne a od poniedziałku rekolekcje szkolne. Znajdźmy czas by odnaleźć Boga w sobie.

Na Mszę św. w sobotę wieczorem i wszystkie Msze niedzielne przynosimy ze sobą świece do ceremonii odnowienia przyrzeczeń chrztu św.
Składka zbierana w przyszłą sobotę i niedzielę (z wyjątkiem Gorzkich Żali) będzie przeznaczona dla OO Franciszkanów za ich trud apostolski. Liczę jak zawsze na ofiarność Parafian. Plan rekolekcji znajduje się w gablotach i parafialnej stronie internetowej.

5. Za dwa tygodnie będziemy gościć podczas Gorzkich Żali chór „Rotondo” pod dyr. p. Na-talii Sobkowiak z parafii Św. O. Pio, który zaprezentuje „Muzyczny obraz Męki Pańskiej”.

6. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. „Bóg zapłać” tym, którzy już ją złożyli (46 rodzin). Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego.

7. Wzorem lat ubiegłych chcemy przejść Drogę Krzyżową w Wielki Piątek z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii. Zapraszam grupy chętnych do wspólnej organizacji naszej publicznej modlitwy: tzn. do niesienia krzyża i czytania rozważań. Chór zapraszam do prowadzenia śpiewu podczas całej drogi. Zgłoszenia przyjmuję w zakrystiach i kancelarii. Dziesięć stacji czeka na prowadzących.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00 i w czwartek po Mszy św. (w czasie rekolekcji nieczynne). „Bóg zapłać” za wpłaty na remonty parafialne. Dzierżawcom ziemi przypominam, że minął termin regulacji podatku rolnego. Przyjmowane są też ofiary za ławki – od 1 kwietnia zwolnione miejsca mogą rezerwować inni. Zakupiłem nowy paschał do kościoła św. Bartłomieja, który zostanie poświęcony podczas liturgii w Wielką Sobotę.

9. Dziękuję za wszystkie wykonane naprawy a szczególnie za naprawę dachu na probostwie po ostatniej wichrze.

10. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu, również za złożoną ofiarę. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 26/1 – 6 a kościoła św. Teresy z ul. Szkolnej blok nr 26/7 – 12.

11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński