PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Dziękczynienia. Przed świątynią po Mszach św. zbieramy ofiary dla Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św., w soboty przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. Od poniedziałku nowenna przez Uroczystością zesłania Duch Świętego.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W I piątek od godz. 8:00 objazd chorych a spowiedź św. od 16:30.

3. W tym tygodniu wspominamy:
                    w poniedziałek – Św. Męczenników Karola Lwangi i towarzyszy
                    w środę – Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika
                    w sobotę – Św. Jadwigi, Królowej

4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w najbliższy poniedziałek o godz. 19:00 na probostwie. Bardzo wszystkich zapraszam.

5. Przyszła niedziela jest Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Przed kościołem po Mszach św. zbierać będziemy ofiary dla szkół katolickich, WT i KUL-u. Ofiary zbierane w świątyni będą przeznaczone na nasze remonty parafialne. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

6. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Trasa tegorocznej procesji z kościoła św. Bartłomieja ulicami: Główną, Szkolną, Miodową na ul. Poprzeczną gdzie zakończy się Mszą św. Ołtarze na procesję przyjęli zaszczyt w tym roku budować:
                    I – na ul. Głównej nr 28a p. Szczepaniak
                    II – na ul. Głównej nr 11 p. Bajonczak
                    III – na ul. Miodowej nr 6 p. Dobroń
                    IV – na ul. Poprzecznej nr 1 p. Kicińscy
Proszę sąsiadów, aby pomogli w przygotowaniu ołtarzy. Zapraszam wszystkich do czynnej współpracy w liturgii Bożego Ciała oraz w czasie oktawy: strażaków, chór, grupy różańcowe, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków, szafarzy i ministrantów. Proszę o przystrojenie domów nie tylko na trasie procesji. Jest to dla każdego chrześcijanina najpiękniejszy tydzień w roku. Niech udział we wspólnej modlitwie będzie świadectwem naszej wiary. W tym roku będę potrzebował więcej chętnych do pomocy niż zwykle. Już dziś wyrażam wdzięczność za przygotowanie trasy procesji i zaangażowanie w organizację procesji.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00 i w czwartek po wieczornej Mszy św. „Bóg zapłać” za ofiary na remonty, wykoszenie trawy na cmentarzu i za wszystkie prace wykonane dla parafii.

8. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kwiatowej nr 12 – 22 a kościoła św. Teresy z ul. Kwiatowej nr 11 – 19.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński