PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest Uroczystością Trójcy Świętej. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:30. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. (z wyjątkiem środy), w soboty przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:
        w poniedziałek – Św. Br. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika
        w czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – uroczystość
        w piątek – Św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika

3. Msza św. w intencji dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego, na którą zapraszam również rodziców, katechetów i wychowawców będzie w środę 19 czerwca o godz. 8:30 w kościele św. Teresy.

4. W czwartek w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza św. w kościele św. Bartłomieja o godz. 8:00. O godz. 10:00 wyruszamy z procesji ulicami: Główną, Szkolną, Miodową na ul. Poprzeczną gdzie zakończy się Mszą św. Ołtarze na procesję przyjęli zaszczyt budować:
        I – na ul. Głównej nr 28a p. Szczepaniak
        II – na ul. Głównej nr 11 p. Bajonczak
        III – na ul. Miodowej nr 6 p. Dobroń
        IV – na ul. Poprzecznej nr 1 p. Kicińscy
Proszę sąsiadów, aby pomogli w przygotowaniu ołtarzy. Zapraszam wszystkich do czynnej współpracy w liturgii Bożego Ciała oraz w czasie oktawy: strażaków, chór, grupy różańcowe, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków, szafarzy i ministrantów. Proszę o przystrojenie domów nie tylko na trasie procesji bo to dla każdego chrześcijanina jest to najpiękniejszy tydzień w roku. Niech udział we wspólnej modlitwie będzie świadectwem naszej wiary. Już dziś dziękuję za przygotowanie trasy procesji i zaangażowanie w jej organizację. W przyszłą niedzielę procesja u św. Teresy wyjątkowo po Mszy św. o godz. 8:00.W parafii w Radomicku jest odpust Narodzenia św. Jana Chrzciciela w którym chciałbym wziąć udział.
Mamy z dziećmi, które będą chciały sypać kwiatki zapraszamy na zbiórkę przy kościele św. Bartłomieja w poniedziałek o godz. 17:00. W tym dniu będzie można również odbierać ołtarze do budowy po wieczornej Mszy św.

5. Odeszli od nas:
      śp. Teresa Jankowska – pochowana w czwartek 13 czerwca w Śmiglu
      śp. Kazimiera Kothe – pogrzeb w poniedziałek 17 czerwca o godz. 14:00

6. Kancelaria parafialna w czynna tym tygodniu tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00 . „Bóg zapłać” za ofiary na remonty, za przycięcie drzewek na drodze do cmentarza i za naprawienie na niej chodnika, za wykoszenie trawy przy probostwie, i wszystkie inne prace.

7. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły, również za złożoną ofiarę. Proszę o sprząta-nie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Mostowej nr 7 – 13 a kościoła św. Teresy z ul. Mostowej nr 2 – 8.

8. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński