PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00, w tygodniu bez zmian. We wtorek nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu wspominamy:
      w poniedziałek – Św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła
      we wtorek – NMP z Góry Karmel

3. Dziś zbierana składka jest przeznaczona na remonty parafialne. „Bóg zapłać” za składane też indywidualne ofiary.

4. W najbliższą sobotę i niedzielę po Mszach św. święcimy pojazdy – z okazji św. Krzysztofa – patrona kierowców. W sobotę będą święcone na podwórzu probostwa. Proszę, aby kierowcy stanęli przy swoich pojazdach. W niedzielę w kościele św. Teresy będziemy święcić po Mszach św. przed wejściem do świątyni. Po modlitwie pojazdy niech przejeżdżają przed wejściem do świątyni. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek. Zbierane ofiary są przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.

5. W przyszłą niedzielę w parafii w Czaczu odpust Matki Bożej Szkaplerznej. Suma odpustowa o godz. 11:30.

6. Z przyjemnością informuję, że rozpoczęliśmy drugi etap remontu kościoła św. Bartłomieja. Będzie on polegał na odnowieniu elewacji północnej ściany świątyni wraz z pierwotnym zabytkowym wejściem do niej oraz na wykonaniu opaski odwadniającej wokół kościoła. Remont jest współfinansowany przez Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu i odbywa się pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu z Delegaturą w Lesznie. Bardzo dziękuję p. Burmistrz Małgorzacie Adamczak, Przewodniczącemu Rady Miasta Śmigla a naszemu Sołtysowi p. Wiesławowi Kasperskiemu i wszystkim urzędnikom samorządowym za zaangażowanie i wszelką pomoc.

7. Kancelaria parafialna w miesiącach wakacyjnych czynna w poniedziałki i czwartki po Mszy św.

8. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 37 – 43 i kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej nr 45 – 55.

ks. Piotr Kufliński