PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Do czwartku różaniec po Mszy św. wieczornej w środę przed. W poniedziałek prowadzą go ze mną dzieci klas III. Dziś mamy w parafii Niedzielę powołaniową. Po Mszach św. zbieramy przed kościołem ofiary dla naszego seminarium. Po Mszy św. o godz. 11:00 katecheza dla rodziców uczniów klas VII i VIII.

2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
        w poniedziałek – Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – święto
        w piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych
        w sobotę – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

3. W czwartek wieczorem Msza św. już z uroczystości Wszystkich świętych. W piątek Msza św. o godz. 9:00 w kościele św. Bartłomieja. O godz. 14:00 z kościoła św. Bartłomieja wyruszy procesja z modlitwami za zmarłych zakończona Mszą św. na cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych. W dniu tym nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W piątek będziemy kwestować na cmentarzu od godz. 8:00 do 14:00 głównie na kontynuowanie remontu kościoła św. Bartłomieja oraz na wywóz śmieci z cmentarza. Będzie też możliwość zamówienia wymienianek jednorazowych i rocznych u pań, które będą dyżurować i wypisywać je od godz. 13:00 do zakończenia Mszy św. w domu przedpogrzebowym na cmentarzu.

4. W sobotę Dzień Zmarłych. Msze św. o godz. 9:00, 16:00 i 18:00 w kościele św. Bartłomieja. Po Mszy św. o godz. 18:00 procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w czwartek 31 października od godz. 8:00, spowiedź św. w I czwartek i piątek pół godz. przed Mszą św.

6. Od piątku od godz. 12:00 do soboty do 24:00 we wszystkich kościołach można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga (tylko raz i za jednego zmarłego). Od dnia 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest także wypełnienie zwyczajnych warunków, czyli: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 – 17:30 i czwartek po Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe również w zakrystii. Nowe wymienianki roczne będą czytane od I Niedzieli Adwentu a jednorazowe od 1 listopada aż do wyczerpania podczas każdej Mszy św. wraz z dziesiątką różańca. Dziękuję za ofiary składane w kancelarii na potrzeby parafii, którymi reguluję długi parafii.

8. Dziękuję za wszystkie prace wykonane dla parafii: przy odnawianiu kapliczki NSPJ na cmentarzu; montaż lamp na kościele i probostwie oraz badanie piorunochronu; wycinkę drzew przy kościele i wykonanie wraz z montażem nowej balustrady na probostwo; sponsorowi i wykonawcom za prace przy malowaniu blatów ławek w kościele św. Teresy.

9. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły, również za złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu w czwartek kościoła św. Bartłomieja parafian ul. Osady nr 2 – 8 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Osady nr 11 – 13 i 12 – 16.

10. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński