W okresie Adwentu w naszej parafii odbywały się Roraty mające na celu oddanie czci Maryi Pannie. Każda Msza św. rozpoczynała się procesją z kruchty kościoła przy zgaszonym świetle w blasku świec i lampionów, a Ksiądz Proboszcz niósł świece Roratkę i umieszczał na lichtarzu. Podczas adwentowych homilii Ksiądz Piotr Kufliński z radością wyjaśniał zgromadzonym dzieciom słowa Pisma Świętego.

W poniedziałek 23 grudnia 2019 roku o godz. 18:00 w kościele św. Bartłomieja odbyło się zakończenie Rorat. Spośród dzieci, które uczestniczyły we wszystkich roratnich Mszach Świętych wylosowano trzy. Za wytrwałość otrzymały one figurki Matki Bożej, które wcześniej przez adwentowy czas pielgrzymowały po parafii. Pozostałe dzieci również zostały nagrodzone przez Księdza Proboszcza.

Zdjęcia dostępne w galerii.