PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś Msze św. o 8:00 9:30 i 11:00. Od godz. 14:00 objazd chorych. W poniedziałek zakończenie rorat z losowaniem figurek Matki Bożej dla tych, którzy byli na wszystkich. We wtorek Msza św. o godz. 9:00 w kościele św. Bartłomieja. Uroczysta Msza Pasterska o północy w intencji Parafian. W I Święto Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9:30 i 11:00. W II Święto – Św. Szczepana – Msze św. według porządku niedzielnego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na szkoły katolickie, KUL i WT.

2. W tym tygodniu wspominamy:
        w czwartek – Św. Szczepana, pierwszego Męczennika – święto
        w piątek – Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – święto
        w sobotę – Św. Młodzianków, Męczenników – święto
        w niedzielę – Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

3. Spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup duszpasterskich naszej parafii będzie się w niedzielę 5 stycznia przyszłego roku – przed Świętem Trzech Króli – na sali wiejskiej o godz. 15:00.

4. Parafialny Zespół Caritas zakończył akcję zbierania darów: „Podziel się z bardziej potrzebującymi” „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom a Zespołowi za przygotowanie paczek, którymi obdarowaliśmy w tym roku 11 seniorów, jak również za paczki dla chorych.

5. W piątek rozpoczynam odwiedziny duszpasterskie czyli tzw. kolędę:
        piątek 27. XII     od godz. 10:00 ul. Szkolna 11 – 25, ul. Nowa 3 – 11 i ul. Osady 16 – 1
        niedziela 29. XII     od godz. 15:00 Parsko

poprosimy o podwiezienie na początek kolędy

Jeśliby domownicy nie mogli przyjąć kapłana w podanym terminie można umówić się na inny dogodny dla obu stron termin. Proszę, aby dzieci i młodzież przygotowały zeszyty od nauki religii i przygotowania do bierzmowania.

6. W przyszły wtorek kończymy rok 2019. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17:00 w intencji wszystkich dobrodziejów naszych kościołów oraz nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne i sprawozdanie duszpastersko-ekonomiczne za ubiegły rok.

7. Bardzo dziękuję za wykonane piękne dekoracje świąteczne w obu naszych świątyniach i wszystkim, którzy się przy nich pracowali a w tym roku było ich szczególnie wielu. Niech wszystkim Nowonarodzony wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

8. Szczególnie dziękuję za prace na części nowego cmentarza: za wywiezienie śmieci, za nawiezioną ziemię i rozpoczęte prace przy równaniu terenu. Panu Wiesławowi za wszelką pomoc i koordynację tych prac. Proszę o wyrzucanie śmieci w miejscu gdzie dotąd a nie gdziekolwiek i nie chlapanie bez mojej zgody farbą wokół kościoła św. Bartłomieja. Dziękuję za zabierane śmieci z grobów ze sobą do domu.

9. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o po-sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej 51 – 37 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Okrężnej.

10. Polecam Przewodnik Katolicki podwójny numer z modlitewnikiem w cenie 10 zł i Mały Przewodnik. W zakrystii są jeszcze opłatki i kalendarze katolickie.

ks. Piotr Kufliński