PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Od dziś rozpoczynamy rekolekcje (w tym również szkolne). Składka w dzisiejszą niedzielę jest naszym podziękowaniem dla ojca rekolekcjonisty. Godziny wieczornych Mszy św. ulegają zmianie w czasie trwania nawiedzenia w dekanacie. Czyli od najbliższego poniedziałku do 3 marca w dni powszednie będą o 16:30. W czwartek od godz. 9:00 objazd chorych, którzy nie mogą przybyć na Mszę św. w sobotę. Nie będzie objazdu w I piątek.

2. W środę rozpoczynamy czas 40-dniowego postu. W tym dniu obowiązuje jak w każdy piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla wszystkich od 14 r. życia do końca życia a dorosłych (18 – 60 r.) dodatkowo post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa pomocnicze) – nie ma żadnej dyspensy. Podczas Mszy św. przyjmujemy na głowy popiół. To znak nawrócenia, którego pragniemy dokonać w Wielkim Poście. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Po Mszach św. zbieramy ofiary dla Caritas naszej archidiecezji.

3. Nabożeństwo oczekiwania na Matkę Bożą będzie w miejscu przyjazdu obrazu czyli przed Domem Wiejskim przy krzyżu gdzie gromadzimy się od godz. 17:00. Po powitaniu w procesji wprowadzamy obraz do świątyni. W czasie nabożeństw obowiązuje zakaz fotografowania osobom do tego nie upoważnionym przez proboszcza. Wszystkich obowiązuje zakaz używania w świątyni lampy błyskowej w stronę obrazu. Po Mszy św. na pożegnanie obrazu (w sobotę) będą święcone dewocjonalia zakupione przy okazji peregrynacji obrazu. W kościele św. Teresy została wyłożona księga nawiedzenia, w której parafianie mogą wpisywać prośby do Matki Bożej Częstochowskiej a po nawiedzeniu podziękowania za otrzymane łaski. Z racji nawiedzenia nie obowiązuje wstrzemięźliwość piątkowa.

4. Czas Komunii wielkanocnej, obejmuje okres od Środy Popielcowej, tj. od 26 lutego 2020 r. do Niedzieli Najświętszej Trójcy, tj. do 7 czerwca 2020 r. Przyjęcie Komunii św. z okazji Wielkanocy w wyznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika. Od następnego piątku zapraszam na drogę krzyżową o godz. 17:15 do kościoła św. Teresy (z możliwością przyjęcia komunii św.) Po niej Msza św.

5. Zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w najbliższą niedzielę o godz. 15:00. Po nabożeństwie można uczcić relikwie św. Jana Pawła II.

6. Rozpoczynają się konferencje przygotowujące do przyjęcia sakramentu małżeństwa we Farze w Śmiglu w niedzielę 1 marca o godz. 15:30, potem jest Msza św. i druga nauka. Wszystkich chętnych proszę o zainteresowanie.

7. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł od osoby razem z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. To nasz obowiązek wobec archidiecezji, który parafia opłaca od 100% mieszkańców choć zbieramy tylko od 60 %. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób.

8. Kancelaria nieczynna w czasie nawiedzenia Matki Bożej w dekanacie czyli od 23 lutego do 3 marca. Dziękuję za ofiary remonty i dekorację dla Matki Bożej.

9. Serdecznie dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły św. w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy z racji nawiedzenia w czwartek Wspólnotę Różańcową a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Mostowej nr 2 – 8.

10. Polecam Przewodnik Katolicki (z modlitewnikiem) i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński