PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W dni powszednie Msze św. o 18:00 w środę o godz. 8:00. W związku z ogłoszeniem stanu epidemiologicznego w naszej ojczyźnie ogłoszone dyspensy obowiązują do Wielkiej Środy. W kościele może przebywać do 50 osób! To samo dotyczy pogrzebów czy innych zgromadzeń liturgicznych. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia (w intencji ustania epidemii). W sobotę adoracja Najświętszego sakramentu.

2. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również dzień Świętości Życia.

3. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł od osoby razem z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. Dotąd złożyło ją 76 rodzin. „Bóg zapłać”. Do skarbon pod chórem zbieramy ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Dotąd zebraliśmy 27 zł. Można skorzystać z konta bankowego parafii.

4. Droga Krzyżowa we Wielki Piątek z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii zostaje odwołana. Również objazd chorych w I piątek kwietnia.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i w czwartek po Mszy św. (tylko w sprawach wymagających osobistego kontaktu). „Bóg zapłać” za wpłaty na remonty parafialne. Proszę podawać wcześniej treść intencji mszalnych nie czekając do ostatniej chwili (można telefonicznie). Pozostaję do dyspozycji parafian 24 godz. na dobę ale w sprawach pilnych (dotyczy to sakramentów św.).

6. Czterem dzierżawcom ziemi przypominam, że 31 marca mija opłata dzierżawy. W obecnej sytuacji można zaczekać z płatnościami do 30 kwietnia lub wykonać elektronicznie na konto parafii po kontakcie telefonicznym. Aby przedłużyć przygotowane nowe umowy dzierżawne, dla tych którzy chcą dalej utrzymać ziemię trzeba przyjść z dowodem osobistym. Przyjmowane są również ofiary za ławki do 30 kwietnia. Od 30 kwietnia wolne miejsca mogą rezerwować inni.

7. Bardzo dziękuję za wykonane prace polowe na nowej części cmentarza, przygotowujące do siewu trawy, aby wzmocnić stabilizację gruntu.

8. Serdecznie dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul Głównej 15 – 29 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej 37 – 43.

9. Proszę o modlitwę w intencji stanu mojego zdrowia, abym mógł dalej posługiwać dla moich Parafian chociaż w takim zakresie jak to jest możliwe oraz zapewniam o swojej modlitwie za wszystkich.

ks. Piotr Kufliński