PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. Nadal obowiązują limity uczestników w kościele: św. Bartłomieja 12 osób a ko-ściele św. Teresy 30. Nabożeństwa majowe są po Mszach św., w sobotę na zakończenie adoracji a w niedzielę po Mszy św. o godz. 800. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Rodzice wybrali dla dzieci termin I komunii św. w niedzielę 6 września – jeśli uda się tę uroczystość w tym terminie przeprowadzić. Proszę dokładnie zapoznać się z dekretem Ks. Arcybiskupa w tej sprawie zamieszczonym na stronie internetowej parafii.

2. W tym tygodniu wspominamy:
          w czwartek – Św. Macieja, Apostoła – święto
          w sobotę – Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, patrona Polski – święto

3. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała prośbę do Konferencji Episkopatów, aby dzień 14 maja (czwartek) 2020 r. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

4. Prace przy remoncie kościoła św. Bartłomieja postępują bardzo sprawnie. Zostały dokończone tynki i czekamy na malowanie. Wymienione zostały rynny i wykonane opierzenia na parapetach. Również szyba ochronna z jednego fragmentu witraża jest nowa. Drzwi z bocznego wejścia do świątyni zostały zabrane do konserwacji. Zniszczenia spowodowane wadliwie wykonanym obiciem ich blachą oraz brakiem otwierania drzwi przez lata można zobaczyć na zdjęciach na stronie internetowej. Wszystkie prace odbywają się w porozumieniu i za zgodą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z Delegatury w Lesznie. W tym tygodniu obiekt przeszedł kontrolę nadzoru budowlanego z wynikiem pozytywnym. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać” ofiarodawcom.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i w czwartek po wieczornej Mszy św. w ważnych sprawach. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 224 rodzin, czyli 42% parafian. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Miejsca w ławkach na które nie została przedłużona prolongata można rezerwować jeszcze do 14 maja. Potem zostaną uaktualnione napisy na ław-kach. Pozostaję do dyspozycji parafian pod parafialnym numerem telefonicznym również jak ktoś chce tylko porozmawiać. Proszę o modlitwę i zapewniam o swojej.

6. Pamiątkowe płyty z nawiedzenia obrazu Matki Bożej w naszej parafii są dostępne dziś w zakrystii w cenie 40 zł. W tygodniu na probostwie też po Mszach św. Jest kilka sztuk więcej dla tych, którzy się nie zapisali w dniu nawiedzenia.

7. Dziękuję tym, którzy posprzątali kościoły, również za złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 74a – 66 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 60.

8. Polecam „Przewodnik Katolicki”, który jest już dostępny w wersji papierowej.

ks. Piotr Kufliński