PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00 a w ciągu tygodnia o godz. 18:00 również w środę. Nabożeństwa czerwcowe po Mszach św. przed procesją eucharystyczną, w sobotę na zakończenie adoracji a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu wspominamy:
          w środę – Św. br. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika
          w piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa – uroczystość
          w sobotę – Niepokalanego Serca NMP

3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy w taki sam sposób jak w ubiegły czwartek. Zapraszam równie licznie jak ostatnio. Będą przygotowane miejsca siedzące również poza świątynią.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18:00 Msza św. z procesją do figury Serca Pana Jezusa na cmentarzu i tam nabożeństwo czerwcowe. Proszę o budowę ołtarza przy figurze służbę liturgiczną. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W przyszłą niedzielę odpust ku czci Św. Jana Chrzciciela w Radomicku a suma odpustowa o godz. 11:30.

6. Zmarła śp. Joanna Skorczyk, nasza była parafianka której pogrzeb odbędzie się we wtorek 16 czerwca o godz. 11:00.

7. Dziękuję za kontynuowane prace remontowe przy ocieplaniu probostwa. „Bóg zapłać” za wpłaty na remonty w kancelarii i na konto parafialne. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na zapłacenie kolejnych rachunków. Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT i szkoły katolickie.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek po wieczornej Mszy św. „Bóg zapłać” za składaną daninę diecezjalną. Wywiązały się z niej dotąd 263 rodziny czyli prawie 50% parafian.

9. Kościoła św. Teresy nikt nie posprzątał więc nie dziękuję. Bardzo dziękuję natomiast za posprzątanie i piękne przygotowanie kościoła św. Bartłomieja i całego otoczenia wraz z dekoracją i budowa ołtarzy do obchodów Bożego Ciała. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 1 – 9 a kościoła św. Teresy z ul. Łąkowej i Poprzecznej i Miodowej.

10. Polecam „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik”.

 ks. Piotr Kufliński