1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 11:00. Od przyszłego tygodnia wakacyjny porządek tzn. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00 a w tygodniu bez zmian. We wtorek nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu – z racji I soboty od godz. 17:00. W przyszłą niedzielę modlimy się o dobre żniwa.

w poniedziałek – Św. Apostołów Piotra i Pawła – uroczystość
          w piątek – Św. Tomasza Apostoła – święto

3. W uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła Msza św. o godz. 18:00 w kościele św. Bartłomieja. Składka z tej Mszy św. przeznaczona jest dla Stolicy Apostolskiej.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze względu na małą ilość chorych do objazdu w ubiegły I piątek, jeśli ktoś z chorych pragnie przyjąć komunię św. proszę o przysłanie po mnie pojazdu między godz. 8:00 – 10:00. W kościele okazja do spowiedzi św. od godz. 17:00.

5. Odpust ku czci Matki Bożej Wieleńskiej Ucieczki Grzeszników od 27 czerwca do 5 lipca. Program zamieszczony jest w gablocie ogłoszeń.

6. Dobiegają końca główne prace remontowe przy ocieplaniu probostwa i rekonstrukcji bocznych drzwi do świątyni, które w tym tygodniu wrócą na swoje miejsce. W piątek probostwo zostało podłączone do światłowodu. „Bóg zapłać” za wpłaty na remonty: w kancelarii i na konto parafialne. Mimo hojniej-szych ofiar dług jeszcze rośnie.

7. Kancelaria parafialna czynna tylko w czwartek po wieczornej Mszy św. „Bóg zapłać” za składaną daninę diecezjalną. Wywiązały się z niej dotąd 273 rodziny czyli ponad 51% parafian.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Osady nr 1 – 9 a kościoła św. Teresy z ul. Nowej.

9. Polecam „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem i „Mały Przewodnik” podwójny wakacyjny numer z ciekawą książką.