Posąg Świętego Piotra na placu św. Piotra w Watykanie

Dwóch wielkich Apostołów Kościoła – Piotr i Paweł. Niewiele mieli wspólnego ze sobą za życia, lecz połączyła ich męczeńska śmierć i stali się kolumnami wspierającymi Kościół, nie tylko ten pierwotny. Piotr, prosty rybak z Galilei, emocjonalny, zmienny, zadufany w sobie, do tego zaparł się Chrytusa. Paweł, faryzeusz, uczony w Prawie, inteligentny, uparty, pyszny, prześladujący chrześcijan. Tylko Bóg mógł w nich zobaczyć dobry materiał na świętych. Boża miłość przemieniła każdego z nich dogłębnie, wydobywając to, co w nich najlepsze. Świadectwo ich życia jest nadzieją dla nas, że w każdym z nas jest dobry materiał na świętego.

Jezu, Ty powołujesz kruchych ludzi do naśladowania Ciebie. Ufam Twojemu wezwaniu.