PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowa Niedziela Misyjna. Taca zbierana w kościele przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00, w tygodniu o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do Matki Bożej a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu wspominamy:
        we wtorek – Św. Jana Kantego, Kapłana
        w czwartek – Św. Jana Pawła II, Papieża

3. Przyszłą niedzielę obchodzimy jako rocznicę poświęcenia własnego Kościoła i będziemy obchodzić na prośbę ks. Rektora jako niedzielę modlitwy i pomocy materialnej dla Seminarium Duchownego w Poznaniu. Z oczywistych względów nikt z kleryków nie przyjedzie. Ofiary będziemy zbierać po Mszach św.

4. Na stronie internetowej – pod filmem o kościele św. Bartłomieja – został zamieszczony link z wytycznymi Kościoła, które musi spełniać kandydat, aby zostać rodzicem chrzestnym. Proszę się zapoznać.

5. Sposób obchodów Uroczystości Wszystkich Świętych zostanie ogłoszony w najbliższą niedzielę. Sytuacja epidemiczna jest bowiem bardzo dynamiczna.

6. Radę Duszpasterską i Ekonomiczną zapraszam na nadzwyczajne spotkanie w najbliższy piątek na godz. 19:00 na probostwie. Spotkanie odbędzie się w trybie sanitarnym.

7. Dziękuję za zabieranie śmieci z grobów ze sobą, ponieważ parafii nie stać na utrzymywanie śmietnika na terenie cmentarza. Bardzo dziękuję za wykonane prace porządkowe na cmentarzu i wokół kościoła św. Bartłomieja oraz naprawę dachu na probostwie.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Można składać wymienianki za zmarłych: roczne i jednorazowe – również w zakrystii i na probostwie. Dwoje dzierżawców parafialnej ziemi, którzy z niej zrezygnowali nie zapłacili ostatniej raty dzierżawy czym narazili parafię na kilkaset złotych straty. Tym bardziej dziękuję wszystkim, którzy przychodząc do kościoła na Mszę św. składają większe ofiary za tych których nie ma. Dziękuję również za składane ofiary remontowe w kancelarii i na konto parafialne.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kwiatowej nr 12 – 22 a kościoła św. Teresy z ul. Kwiatowej nr 11 – 19.

10. Polecam Przewodnik katolicki.

ks. Piotr Kufliński