Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 11:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Składka zbierana w kościele jest przeznaczona na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
        w poniedziałek – Rocznica Poświecenia Bazyliki Laterańskiej – święto
        we wtorek – Św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła
        w środę – Św. Marcina z Tours, Biskupa
        w czwartek – Św. Jozafata, Biskupa i Męczennika
        w piątek – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

3. W środę przypada Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11:00 w kościele św. Teresy. Ofiary zbierane w świątyni podczas Mszy św. są przeznaczone dla Stolicy Apostolskiej.

4. Do końca listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest także wypełnienie zwyczajnych warunków, czyli: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

5. Kancelaria parafialna czynna w listopadzie codziennie, aby nie gromadziły się duże grupy interesantów. Z wyjątkiem niedziel i w tym tygodniu środy ponieważ to Święto Niepodległości. Można rezerwować Msze św. na przyszły rok jak również składać wymienianki roczne – też w zakrystii. Nowe wymienianki roczne będą czytane od I Niedzieli Adwentu. Została wywieszona lista grobów, które wymagają prolongaty. Jest wiele błędów, dlatego trzeba to uporządkować, dlatego proszę o zainteresowanie wywieszonym spisem. Dziękuję za uregulowane już prolongaty oraz ofiary składane w kancelarii na potrzeby parafii, którymi stopniowo zmniejszam dług parafii.

6. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły, również za złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian ul. Dworcowej a kościoła św. Teresy parafian z ul. Mostowej nr 10 – 16.

7. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński