PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Rozpoczynamy Adwent, oczekiwanie i przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia – szczególnego w tym roku oraz nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Roraty będą w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00, na które zapraszam z zachowaniem reżimu sanitarnego. Ze względów epidemiologicznych – niestety bez figurek Matki Bożej, które nawiedzały domy w parafii i bez pogadanek dla dzieci.

2. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od godz. 17:00. Jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli to w grudniu będzie Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 18 grudnia. Przyszła niedziela to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel będziemy zbierać ofiary po Mszach św.

3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
          w poniedziałek – Św. Andrzeja, Apostoła – święto
          w czwartek – Św. Franciszka Ksawerego, Kapłana

4. W tym tygodniu przypada I czwartek piątek i sobota miesiąca. Odwiedzin chorych nie będzie (chyba, że na wyraźne zaproszenie). Okazja do spowiedzi św. w I czwartek i piątek pół godz. przed Mszą św.

5. Pogrzeb śp. Anny Sobkowiak w środę 2 grudnia o godz. 12:00.

6. Decyzją ks. Arcybiskupa nie będzie w tym roku tradycyjnych odwiedzin kolędowych w domach. Zastąpią je Msze św. sprawowane w okresie Bożego Narodzenia w intencji mieszkańców poszczególnych tras kolędowych, na które będę zapraszał do kościoła. Ofiary kolędowe w opisanych kopertach proszę składać przy okazji nabywania opłatków w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Dziękuję za już złożone.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki po Mszy św. Można rezerwować Msze św. na przyszły rok. Od dziś czytane są nowe wymienianki roczne. Ewentualne błędy proszę zgłosić. Jest wywieszona lista grobów, które wymagają prolongaty. Około 90 grobów nadal nie ma ustalonego statusu. Dlatego będzie to porządkowane. Proszę o zainteresowanie wywieszonym spisem. Dziękuję za uregulowane kolejne prolongaty oraz ofiary składane w kancelarii na potrzeby parafii, którymi nadal zmniejszam dług parafii podobnie jak ofiarami kolędowymi.

8. Bardzo dziękuję za zabieranie z grobów śmieci do przydomowych śmietników gdyż parafii nie stać na ich wywóz. Woda jest zamknięta na cmentarzu na okres zimowy.

9. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły, również za założoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian ul. Głównej nr 37 – 43 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 45 – 55.

10. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i Mały Przewodnik. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – duże w cenie 15,5 zł i małe po 7 zł. W opłatki wigilijne można zaopatrzyć się w zakrystiach obu kościołów i w biurze parafialnym. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Cena kompletu 3 zł. W zakrystii można nabywać archidiecezjalny kalendarz ścienny na przyszły rok z zaznaczonymi świętami katolickimi.

ks. Piotr Kufliński