PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Trwa Adwent – przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00 z zachowaniem reżimu sanitarnego. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku 7 grudnia do środy 16 grudnia po Mszach św. trwa narodowa nowenna do św. Andrzeja Boboli w intencji ustania pandemii. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 18 grudnia o godz. 17:00. Dzisiejsze ofiary zbierane w kościele jak w każdą II niedzielę miesiąca są przeznaczone na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać ofiarodawcom”.

2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
          w poniedziałek – Św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła

3. Spowiedź adwentowa codziennie przed Mszami św. – dla większego bezpieczeństwa – bez udziału kapłanów z dekanatu. Możliwa jest również w zakrystiach lub na wolnym powietrzu w bezpiecznej odległości.

4. Nie ma w tym roku tradycyjnych odwiedzin kolędowych w domach. Zastąpią je Msze św. sprawowane w okresie Bożego Narodzenia w intencji mieszkańców poszczególnych tras kolędowych, na które będę zapraszał do kościoła. Dla bezpieczeństwa – z własnymi buteleczkami wody przyniesionymi z domu, które pobłogosławię aby domownicy mogli poświęcić swoje mieszkania. Modlitwa do poświęcenia domu będzie zamieszczona na stronie internetowej parafii. Ofiary kolędowe w opisanych kopertach proszę składać przy okazji nabywania opłatków w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Kto nie zdąży, będzie mógł to uczynić podczas Mszy św. kolędowych. Dziękuję 77 rodzinom za już złożone ofiary.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki po Mszy św. Proszę podać treść intencji zarezerwowanych do końca roku i w styczniu. W gablocie wisi lista grobów, które wymagają prolongaty lub wyjaśnienia czy jest uregulowany na bieżąco. Jeszcze ponad 70 grobów wymaga zainteresowania. Dziękuję za uregulowane kolejne prolongaty oraz ofiary składane w kancelarii na potrzeby parafii, którymi zmniejszam dług parafii podobnie jak ofiarami kolędowymi.

6. Bardzo dziękuję za zabieranie z grobów śmieci do przydomowych śmietników gdyż parafii nie stać na ich wywóz.

7. Dziękuję za posprzątanie kościoła św. Bartłomieja, również za założoną ofiarę bo do kościoła św. Teresy nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian ul. Głównej nr 63a – 71 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 73 – 81.

8. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – zostały małe po 7 zł. W opłatki wigilijne można zaopatrzyć się w zakrystiach obu kościołów i w biurze parafialnym. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Cena kompletu 3 zł.

ks. Piotr Kufliński