Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 

1. Dziś rozpoczyna się 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek o godz. 16:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych, o 17:15 droga krzyżowa a po niej wieczorna Msza św. zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam w przyszłą niedzielę na pierwsze Gorzkie Żale o godz. 15:00 z kazaniem pasyjnym.

2. W środę rozpoczynamy czas 40-dniowego postu. W tym dniu obowiązuje jak w każdy piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla wszystkich od 14 r. życia do końca życia a dorosłych (18 – 60 r.) dodatkowo post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa pomocnicze) – nie ma żadnej dyspensy. Podczas Mszy św. przyjmujemy na głowy popiół (w reżimie sanitarnym). To znak nawrócenia, którego pragniemy dokonać w Wielkim Poście. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Po Mszach św. zbieramy ofiary dla Caritas naszej archidiecezji.

3. Czas Komunii wielkanocnej, obejmuje okres od Środy Popielcowej, tj. od 17 lutego 2021 r. do Niedzieli Najświętszej Trójcy, tj. do 30 maja 2021 r. Przyjęcie Komunii św. z okazji Wielkanocy w wyznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika.

4. Zbliża się I rocznica Nawiedzenia naszej Parafii przez obraz Matki Bożej w ubiegłym roku. Chcemy przypomnieć sobie tę piękną dobę obecności obrazu i podziękować naszej Matce za łaski podczas Mszy św. 28 lutego o godz. 11:00. Udekorujmy też flagami maryjnymi nasze domy. Z tej okazji organizujemy w kościele wystawę zdjęć z nawiedzenia Matki Bożej w roku 1978 i 2020. Zdjęcia będą skopiowane i zwrócone autorom. Zostaną użyte tylko do wystawy w kościele i nie będą wykorzystywane bez zgody autorów do innych celów (np. komercyjnych).

5. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł od osoby razem z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. To nasz obowiązek wobec archidiecezji, który parafia opłaca od 100% mieszkańców choć zebraliśmy w ubiegłym roku tylko od 55%. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki zaraz po Mszy św. Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach. Dziękuję za wpłaty dokonywane jeszcze z okazji kolędy i na remonty parafialne również na konto parafialne „Bóg zapłać”. Dla 67 grobów wygasło pokładne i mogą zostać zajęte do ponownego pochówku.

7. Caritas Poznańska prosi o 1% podatku. Ulotki i plakaty przy wyjściu z kościoła.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Teresy i złożoną ofiarę bo do św. Bartłomieja nikt nie przyszedł. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 1 – 9 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Łąkowej, Poprzecznej i Miodowej.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński