PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

 

1. Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00, w tygodniu o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek Droga Krzyżowa o 17:15 a po niej wieczorna Msza św. zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale o godz. 15:00 z kazaniem pasyjnym. Msza św. zbiorowa za zmarłych wyjątkowo w czwartek o godz. 17:00, ponieważ w piątek przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W czasie Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł od osoby razem z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Dziękuję 142 rodzinom za złożoną daninę: „Bóg zapłać”. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Zebraliśmy dotąd 722 zł. „Bóg zapłać”. Ofiary zbierane dziś na tacę niedzielę będą przeznaczone na remonty parafialne. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

3. Pani Magdzie dziękuję za nową szatę graficzną naszej Strony Parafialnej. Niebawem pojawi się na niej niespodzianka.

4. Jeżeli nic nam nie przeszkodzi to za około 2 tygodnie rozpoczniemy prace układania kostki na cmentarzu na północnym ganku. Chcemy na końcu starej części cmentarza umieścić drenę zbierającą wodę. Ile metrów kostki położymy zależy od tego na ile będzie nas stać. Dziękuję tym, którzy zabierają wypalone znicze i suche dekoracje do domu obniżając koszty utrzymania cmentarza. Nadal około 50 grobów przeznaczonych jest do likwidacji.
Kupiłem nowy paschał do kościoła św. Bartłomieja, który zostanie poświęcony podczas liturgii Wielkiej Soboty.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki zaraz po Mszy św. Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach (niektóre miejsca się zwolniły). Dziękuję za wpłaty dokonywane na remonty parafialne: w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują podatek rolny i dzierżawę za grunty do 30 marca. Dziękuję tym, którzy już to uczynili.

6. Caritas Poznańska bardzo prosi o 1% podatku na działalność charytatywną. Ulotki przy wyjściu z kościoła.

7. Dziękuję za sprzątanie kościołów oraz za złożone ofiary. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 20/1 – 8 a kościoła św. Teresy z ul. Szkolnej blok nr 22/1 – 6.

8. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński