PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W nabożeństwach może brać udział nadal 1 osoba na 15 m² (bez obsługi liturgicznej) w maseczkach i z zachowaniem dystansu. Pierwszeństwo mają najbliżsi, którzy zamówili Mszę św. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św., w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. Od poniedziałku dołączany modlitwy przygotowujące do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

2. Przyszła niedziela jest Uroczystością Zesłania Ducha Świętego i kończy okres wielkanocny.

3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy natrudzili się nad pięknym przygotowaniem I komunii św. naszych dzieci oraz za ich obecność podczas Białego Tygodnia – „Bóg zapłać”. Niech życie tych młodych ludzi i ich rodzin dalej rozwija się i buduje Kościół na chwałę Bożą. „Bóg zapłać” również za dary złożone dla parafii.

4. Uroczystość Bożego Ciała – 3 czerwca organizujemy w otoczeniu kościoła św. Bartłomieja podobnie jak w ubiegłym roku. Dziękuję rodzinom, które podjęły się przygotowania ołtarzy – „Bóg zapłać” oraz wszystkim, którzy zgłosili chęć pomocy. Jeśli pogoda pozwoli obie Msze św. będą w plenerze.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek zaraz po Mszy św. Dziękuję za wpłaty dokonywane na remonty parafialne: w kancelarii i na konto parafialne oraz daninę diecezjalną „Bóg zapłać”.

6. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje budowlanie, czyli na pokrycie w części długu za III etap prac na cmentarzu. Wykonawcy już zapłaciłem za dokończenie tego etapu z pożyczonych pieniędzy.

7. Dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 24 – 16 a kościoła św. Teresy z ul. Krętej nr 29 – 21.

8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński