PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W nabożeństwach bierzemy udział w maseczkach i z zachowaniem dystansu. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św., w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.

2. W tym tygodniu wspominamy;
        w poniedziałek – NMP, Matki Kościoła – święto (Dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach)
        w środę – św. Filipa Neri, Kapłana (Dzień Matki)
        w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – święto
        w sobotę – Św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy i Patronki Archidiecezji

3. Przyszła niedziela jest Uroczystością Trójcy Świętej.

4. Uroczystość Bożego Ciała – 3 czerwca organizujemy w otoczeniu kościoła św. Bartłomieja podobnie jak w ubiegłym roku. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy zgłosili chęć pomocy. Jeśli pogoda pozwoli obie Msze św. odbędą w plenerze.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek zaraz po Mszy św. Dziękuję za wpłaty dokonywane na remonty parafialne: w kancelarii i na konto parafialne oraz za daninę diecezjalną „Bóg zapłać”. Z obowiązku wobec Archidiecezji wywiązało się dotąd 281 rodzin czyli 53% parafian. Nie pozwala mi to jeszcze na zapłacenie całego długu wobec Archidiecezji. Również około 50 grobów ma zaległości w prolongacie pokładanego i mogą zostać użyte do ponownego pochówku. Pracujemy nad nowym planem cmentarza, który będzie dostępny na stronie internetowej parafii do wglądu dla wszystkich.

6. Dziękuję za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej nr 19 – 11 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Krętej nr 14 – 2.

7. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.  

ks. Piotr Kufliński