PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę w sierpniu o godz. 8:00 i 10:00. W kościele obowiązują maseczki i dystans. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. W piątek Msza św. w Górce Duchownej a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. 

2. W tym tygodniu wspominamy:
        we wtorek – Św. Bartłomieja, Apostoła – odpust parafialny i dożynki
        w czwartek – NMP Częstochowskiej – uroczystość
        w piątek – Św. Moniki
        w sobotę – Św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła

3. Od dziś trwa odpust w Górce Duchownej. Program na plakatach i w Internecie. Piesza pielgrzymka do Górki Duchownej wyruszy tradycyjnie w piątek 27 sierpnia po modlitwie z kościoła św. Teresy o godz. 16:00. O godz. 18:00 odprawię Mszę św. w intencji Parafian. W tym dniu nie ma u nas Mszy św. w parafii.

4. We wtorek przeżywamy odpust św. Bartłomieja i Dożynki Parafialne. Suma odpustowa o godz. 18:00 w kościele św. Bartłomieja, którą odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Przemysław Sobol a ja w koncelebrze Mszę dziękczynną za zbiory i w intencji rolników. Poświęcimy ziarno pod nowy zasiew, które będzie można zabierać do domów dodając do ziarna siewnego. Po Mszy św. procesja wokół kościoła św. Bartłomieja. Zapraszam wszystkich do udziału w liturgii: wspólnotę różańcową, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków, szafarzy i ministrantów. Chciałbym, aby odpust wypadł jak najuroczyściej.

5. Spotkanie modlitewno-formacyjne Żywego Różańca wspólnot parafialnych w sobotę 28 sierpnia w Górce Duchownej podczas Mszy św. o godz. 11:00. Przed nią wspólny różaniec.

6. Tymczasowy Punk Szczepień przeciw Covid-19 będzie uruchomiony w Starym Bojanowie w niedzielę 29 sierpnia w godz. od 8:00 do 16:00 w sali wiejskiej. Szczegóły na plakacie.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne w kancelarii i na konto. Plan cmentarza jest dostępny na stronie internetowej parafii. Dziękuję za dokończenie koszenie trawy przy probostwie. Zapłaciłem ostatnią ratę daniny diecezjalnej od parafian do której jesteśmy zobowiązani – od 100% mieszkańców choć zebraliśmy tylko od 56 %.

8. Dziękuję za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 83 – 89 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej nr 91 – 99a.

9. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem a w zakrystii książeczkę z okazji beatyfikacji ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej

ks. Piotr Kufliński