PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00.W świątyni obowiązują maseczki. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. z wyjątkiem I piątku. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Dzisiejsza niedziela to Światowy dzień Migranta i Uchodźcy. Dziś liczymy wiernych uczestniczących w Mszach św. Od środy rozpoczyna się wizytacja biskupia w naszym dekanacie.

2. W tym tygodniu wspominamy:
        w poniedziałek – Św. Wincentego à Paulo, Kapłana
        we wtorek – Św. Wacława, Męczennika
        w środę – Św. Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela – święto
        w czwartek – Św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła
        w piątek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła
        w sobotę – Św. Aniołów Stróżów

3. W tym tygodniu wypada I piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w I piątek od godz. 8:00 (można zgłosić nowych do stałego objazdu) a spowiedź św. od godz. 16:30.

4. Zapraszam na nasz odpust św. Teresy w przyszłą niedzielę 3 października. Suma podczas Mszy św. o godz. 11:30 z udziałem zaproszonych kapłanów a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam całą obsługę liturgiczną, poczty sztandarowe, wspólnotę różańca i dziewczynki do sypania kwiatków. W tym dniu jest też odpust w Bronikowie.

5. Zapraszam na XIX Rajd Różańcowy w sobotę za dwa tygodnie 9 października. Szczególnie są zaproszone dzieci I komunijne dla których odbędzie się poświęcenie różańców i kandydaci do bierzmowania.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne i dzierżawcom za regulowane opłaty. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe w kancelarii lub zakrystii.

7. Serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 50 – 34 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej 32 i 32a.

8. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem.

ks. Piotr Kufliński