PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Ks. Arcybiskup prosi aby w świątyniach nakładać maseczki. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Przyszła niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Składka zbierana w kościele – jak w każdą II niedzielę miesiąca – jest przeznaczona na prowadzenie dalszych remontów w parafii a przed kościołem zbieramy ofiary jako pomoc Kościołowi w Libanie.

2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
          w wtorek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
          w środę – Św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła
          w czwartek – Św. Marcina z Tours, Biskupa
          w piątek – Św. Jozafata, Biskupa i Męczennika
          w sobotę – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka I Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski

3. W czwartek przypada Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11:00 w kościele św. Teresy. Ofiary zbierane w świątyni podczas Mszy św. są przeznaczone dla Stolicy Apostolskiej.

4. Do końca listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest wypełnienie zwyczajnych warunków.

5. Kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII (ze względu na pandemię zapraszam na spotkanie razem z zachowaniem reżymu sanitarnego) do kościoła św. Bartłomieja w najbliższy wtorek na wieczorną Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie bezpośrednio po niej. Przynosimy zeszyty.

6. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w Uroczystości Wszystkich Świętych na cmentarzu za pełną skupienia i modlitwy atmosferę. Szczególnie tym, którzy pomogli ją zorganizować. Panu Wiesławowi za wypożyczenie zadaszenia, Panu Marianowi za dodatkowy głośnik oraz służbie liturgicznej za przygotowanie ołtarza i udział w liturgii.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek. W czwartek 11 listopada – nieczynna (święto narodowe) oraz w przyszły poniedziałek 15 listopada również (będę na rekolekcjach)! Dlatego proszę wcześniej podać treść intencji Mszalnych. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Prace na cmentarzu choć z pewnymi przerwami będą kontynuowane. Bardzo dziękuję, tym którzy zabierają ze sobą stare dekoracje i znicze z grobów – będzie za to więcej nowego chodnika. Można składać wymienianki roczne (które będą czytane od I niedzieli Adwentu) i jeszcze jednorazowe w kancelarii lub zakrystii, które są czytane na bieżąco do wyczerpania. Są przyjmowane rezerwacje Mszy św. na przyszły rok.

8. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Nowej a kościoła św. Bartłomieja z ul. Osady 1 – 9.

9. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik oraz Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński