Nabożeństwa majowe

1. Dziś Msze św. o 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu wszystkie Msze św. o godz. 18:00. W kościele św. Teresy. Ks. Arcybiskup prosi, aby w świątyniach nakładać maseczki. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek nabożeństwo I piątkowe wraz z koronką do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Wszystkie Msze św. są w kościele św. Teresy. Ponieważ w następną niedzielę składka zbierana podczas Mszy św. ma być przekazana na budowę kościoła – wotum wdzięczności za nawiedzenie Matki Bożej w naszej Archidiecezji (będzie to kościół w Skórzewie), nasza składka na remonty parafialne zostaje przesunięta na 3 niedzielę! Następna niedziela jest świętem Chrztu Pańskiego i kończy okres Bożego Narodzenia.

w czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)

3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego Msze św. jak w niedzielę, a w środę wieczorem Msza św. również z Uroczystości. Taca zbierana w kościele jest przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny. W czasie Mszy św. pobłogosławienie kadzidła i kredy, które można nabyć przed Mszą św. przy wejściu do kościoła, również w środę. Po Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie książeczek dla dzieci, które przygotowują się do I komunii św.

4. Pogrzeb śp. Łucji Zamelskiej w piątek 7 stycznia o godz. 12:00.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17:00 a objazd chorych od godz. 8:00.

6. Zapraszam na Msze św. kolędowe o godz. 18:00 do kościoła św. Teresy mieszkańców poszczególnych tras:
      w poniedziałek – mieszkańców ul. Dworcowej, Polnej, Kolejowej i Małej
      we wtorek – mieszkańców Parska, ul. Szkolnej blok nr 28, 26 i 24
      w środę – mieszkańców ul. Szkolnej blok nr 22, 20, 18 i 16
      w piątek – mieszkańców ul. Przemysłowej, Szkolnej nr 14 – 2, Miodowej, Poprzecznej i Łąkowej

Przynosimy ze sobą buteleczki wypełnione wodą, która zostanie pobłogosławiona i będzie można indywidualnie poświęcić po powrocie swoje mieszkanie. Podczas Mszy św. będzie zbierana składka na kościół – można będzie również złożyć indywidualne ofiary w opisanych kopertach (kto jeszcze nie miał okazji).

7. Kancelaria parafialna w dni Mszy św. kolędowych nieczynna.

8. Bardzo dziękuję za wywiezienie z cmentarza kilku ton śmieci, jak również tym wszystkim, którzy dbają aby ich nie przybywało.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z Olszewa a kościoła św. Teresy z ul. Ogrodowej.

10. Polecam Przewodnik Katolicki w cenie 7 zł, nowy Mały Przewodnik oraz Misyjne Drogi.