POMOC DLA POSZKODOWANYCH PRZEZ AGRESJĘ ROSYJSKĄ UKRAIŃCÓW

W najbliższą niedzielę, tj. 27 lutego oraz w Środę Popielcową, dnia 2 marca 2022 roku przed kościołami Caritas przeprowadzi zbiórkę ofiar do puszek na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy.

W środę popielcową przed kościołami zostanie również przeprowadzona zbiórka następujących darów:

Zbieramy tylko nowe, następujące rzeczy:

• koce
  • pościele
  • kołdry
  • poduszki
  • ręczniki
  • termosy/kubki termiczne
  • kosmetyki osobiste (szczoteczka do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon itp.)
  • środki pomocy medycznej: opatrunki, bandaże itp.

Żywność:

• Gotowe dania w słoikach, takie jak m.in.: gołąbki, pulpety, fasolka itp.
  • Produkty długoterminowe, takie jak: ryż, kasza, makaron

Caritas Poznańska organizuje internetową zbiórkę pieniędzy na rzecz Ukraińców: https://caritaspoznan.pl/akcje/pomoc-dla-ukrainy

Zbiórka  artykułów  dla  uchodźców

25.02.2022 – 01.03.2022

Centrum Kultury Śmigiel

ul. Kościuszki 20  godz. 8:00 – 20:00

Tel. 655180273  lub  530990105

Na apel Bartosza Romanowicza – Burmistrza Ustrzyk Dolnych organizujemy zbiórkę podstawowych artykułów, które pomogą uchodźcom w pierwszych dniach po przekroczeniu granicy, które mogą zabrać dalej: kubki, talerze, sztućce jednorazowe, termosy, kubki termiczne; kawa, herbata, napoje, suche ciastka, paluszki, krakersy, batony; podstawowe środki czystości; koce, śpiwory, pościele, ręczniki, kurtki (nowe i w dobrym stanie) itp.