Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś rozpoczyna się 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Wspominamy Również II rocznicę Nawiedzenia Matki Bożej podczas Mszy św. o godz. 11:00. Dziękuję za wykonane dekoracje. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek o godz. o 17:15 droga krzyżowa w intencji pokoju na świecie a po niej wieczorna Msza św. zakończona nabożeństwem I piątkowym. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Zapraszam w przyszłą niedzielę na pierwsze Gorzkie Żale o godz. 15:00 z kazaniem pasyjnym. Dziś po Mszach św. – zbieramy ofiary dla uchodźców z Ukrainy.

2. W środę rozpoczynamy czas 40-dniowego postu. W tym dniu obowiązuje jak w każdy piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla wszystkich od 14 r. życia do końca życia a dorosłych (18 – 60 r.) dodatkowo post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa pomocnicze) – nie ma żadnej dyspensy. Podczas Mszy św. przyjmujemy na głowy popiół (w reżimie sanitarnym). To znak nawrócenia, którego pragniemy dokonać w Wielkim Poście. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Po Mszach św. zbieramy ofiary dla Caritas naszej archidiecezji – będą przeznaczone na pomoc uchodźcom ukraińskim.

3. Czas Komunii wielkanocnej, obejmuje okres od Środy Popielcowej, tj. od 2 marca 2022 r. do Niedzieli Najświętszej Trójcy, tj. 12 czerwca 2022 r. Przyjęcie Komunii św. z okazji Wielkanocy w wyznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w I piątek od godz. 16:30 a objazd chorych od godz. 8:00. 

5. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł od osoby razem z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. To nasz obowiązek wobec archidiecezji, który parafia opłaca od 100% mieszkańców choć zebraliśmy w ubiegłym roku tylko od 55%. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób.

6. Bardzo dziękuję za kolejne usunięciem uszkodzeń powstałych na dachu kościoła św. Teresy oraz na probostwie Firmie p. Dominika Wieczorka. Szkoda została zgłoszona. Wszystkie potrzebne dokumenty wysłałem do ubezpieczyciela. Również za wycięcie dwóch kolejnych drzew na cmentarzu „Bóg zapłać”. 

7. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki i czwartki po Mszy św. Dziękuję za wpłaty dokonywane jeszcze z okazji kolędy, na remonty parafialne oraz za miejsca ławkach w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Dzierżawcom ziemi parafialnej przypominam o terminie podatku rolnego – I rata do 15 marca i dzierżawy za grunty do 30 marca.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kwiatowej nr 12 – 22 a kościoła św. Teresy z ul. Kwiatowej nr 11 – 19.

9. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem w cenie 9,5 zł i nowy Mały Przewodnik oraz książeczkę „40 dni z Bogiem” – przewodnik po Wielkim Poście w cenie 6 zł.

ks. Piotr Kufliński