PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Serdecznie witamy przyjaciół z Ukrainy w naszej wspólnocie w Starym Bojanowie.
Ми щиро вітаємо друзів з України в нашій громаді в Старому Боянові.
Mamy 19 osób z okręgu Mikołajowskiego skierowanych przez wojewodę oraz kilka rodzin przyjętych do domów prywatnych. Otoczmy ich naszą życzliwością i pomocą. Mamy przygotowane miejsca dla kolejnych przybyszów.

2. Dziś rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Plan rekolekcji znajduje się w gablotkach parafialnych i na stronie internetowej parafii. Msze św. o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Zapraszam na Gorzkie Żale o godz. 15:00 z rozważaniem pasyjnym. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, również w środę. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek o 17:15 droga krzyżowa i wieczorna Msza św. zakończona nabożeństwem I piątkowym i koronką do Bożego miłosierdzia. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 z racji I soboty miesiąca. Ofiary zbierane dziś podczas Mszy św. (z wyjątkiem Gorzkich Żali) są naszym podziękowaniem za trud apostolski Ojców Franciszkanów. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie wyjątkowo w IV piątek 22 kwietnia o godz. 17:00.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 16:30 a objazd chorych będzie w środę z racji rekolekcji oraz bliżej Świąt.

4. W Wielki Piątek odbędzie się droga krzyżowa z kościoła św. Bartłomieja do św. Teresy ulicami naszej parafii. Zapraszam jeszcze jedną grupę chętnych do wspólnej organizacji tej publicznej modlitwy: tj. – niesienia krzyża i czytania rozważań. Rozważania będą do odbioru w przyszłą niedzielę po Mszach św.

5. W Wielkim Poście składamy w kopertach daninę diecezjalną. To nasz obowiązek wobec archidiecezji od 100% mieszkańców. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Dziękuję 144 rodzinom, które to uczyniły. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. „Bóg zapłać” za dotychczasowe ofiary (zebraliśmy 877 zł 41 gr).

6. Kancelaria parafialna czynna tylko w czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne oraz za miejsca ławkach. Ponieważ niektóre miejsca zwolniły się zachęcam do rezerwacji innych chętnych. Przed świętami będziemy chcieli uaktualnić dane na ławkach. Po świętach ruszamy z pracami na cmentarzu. Dziękuję dzierżawcom ziemi parafialnej za opłatę podatku i dzierżawy. Zostało trzech dzierżawców z nieuregulowaną płatnością.

7. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i otoczenia probostwa oraz za złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Polnej a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej nr 1 – 11.

8. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem oraz Mały Przewodnik.

 

ks. Piotr Kufliński