1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP a, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Nabożeństwa majowe (od środy czerwcowe) codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji. Od poniedziałku modlitwy przygotowujące do uroczystości Zesłania Ducha Św., która obchodzimy w przyszłą niedzielę.

we wtorek – Nawiedzenie NMP
        w środę – Św. Justyna, Męczennika
        w piątek – Św. Męczenników – Karola Lwangi i towarzyszy

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek od godz. 16:30 a posługa chorych od godz. 8:00.

4. Z radością informuję że w Centrum Misji Afrykańskich w Bożęcinie Dużym k. Warszawy podczas uroczystej gali wręczenia nagród laureatom XXI edycji konkursu „TRATELLI  TUTTI – BRATERSWO MISYJNE – „Mój szkolny kolega z misji” w kategorii literackiej znalazły się dwie nasze parafianki.
            I miejsce (kl. 4-6) zajęła     MAŁGORZTA SIKORA
            III miejsce (kl. 7-8) zajęła   ZOFIA KAMIENIARZ
W konkursie brało udział prawie 4 tyś. uczestników z 400 szkół całej Polski. Laureatkom, ich rodzicom, p. Ani Czapskiej i wszystkim zaangażowanym w konkursie serdecznie GRATULUJEMY!

5. W związku z wygaśnięciem dekretów nominacyjnych członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej zapraszam tych, którzy nadal chcą służyć swoją pomocą Parafii oraz osoby, które osobiście poprosiłem aby włączyły się w szeregi naszych rad parafialnych na spotkanie w najbliższą środę 1 czerwca o godz. 20:00 na probostwo. Dla wszystkich zainteresowanych obecność jest obowiązkowa.

6. Wśród nowo odnalezionych dokumentów są szkice ołtarzy kościoła św. Bartłomieja z 1900 r. duża część archiwum parafialnego z listami pasterskimi arcybiskupów i inne. Pojedyncze dokumenty są oprawiane aby można je było oglądać a inne gromadzone w lepszych warunkach niż dotąd były składowane.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty dokonywane na remonty parafialne i daninę diecezjalną: w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Dotąd daninę wpłaciło od 309 rodzin tj. 58% parafian. Można ją składać w kancelarii, w kopercie do koszyczka lub na konto parafii.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła św. Bartłomieja, do św. Teresy nikt nie przyszedł. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 86 – 78a a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej nr 74a – 66.

9. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i nowy Mały Przewodnik.