1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00. W ciągu tygodnia o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

w poniedziałek – Wniebowzięcie NMP – uroczystość
         we środę – Św. Jacka , Kapłana
         w czwartek – Bł. Sancji Szymkowiak, Dziewicy
         w sobotę – Św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła

3. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. o godz. 8:00 i 10:00 w kościele św. Teresy. Wyrazem naszej wiary i patriotyzmu niech będą wywieszone na domach flagi. Po Mszach św. święcenie ziół i kwiatów. Przed kościołem po Mszach św. zbieramy ofiary dla Caritas Diecezjalnej. W tym dniu przypada odpust we Farze w Śmiglu. Suma o godz. 11:30.

4. Przed nami czas licznych uroczystości:
a.      od niedzieli 21 sierpnia rozpoczyna się odpust w Górce Duchownej – program w kościele św. Teresy i na stronie Internetowej Górki Duchownej.

b.      w środę 24 sierpnia przypada odpust naszego głównego patrona parafii – św. Bartłomieja. Suma o godz. 18:00, którą odprawi ks. kan. Andrzej Szulc. Zapraszam wszystkich do organizacji odpustu i udziału w nim.

c.      w piątek 26 sierpnia – dzień naszej pielgrzymki do Górki Duchownej (wychodzimy o godz. 16:00 z kościoła św. Teresy) Intencja: „Z prośbą o pokój na świecie a szczególnie w Ukrainie”. O godz. 18:00 nasza Msza św. u Matki Bożej Pocieszenia.

d.      w niedzielę 28 sierpnia – parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony podczas Mszy św. o godz. 16:00 na stadionie sportowym w Starym Bojanowie – podczas Święta Kłosa i Chleba i Gminnego Dnia Seniora.

5. Dziś zbierane ofiary na tacę to składka budowlana, przeznaczona głównie na zapłacenie już wykonanych prac. „Bóg zapłać” ofiarodawcom, również za wpłaty na konto parafialne. Ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie będziemy zbierać za tydzień.

6. Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy św.

7. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 24/1 – 6, a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 24/7 – 12.

8. Polecam Przewodnik Katolicki.

9. Wypoczywającym wakacyjnie życzę radości w poznawaniu Boga w otaczającym świecie. Trudzących się na roli oraz chorych otaczam modlitwą.