Zmartwychwstał Pan

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś Światowa Niedziela Misyjna pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami”. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30.

2. W tym tygodniu wspominamy:     
            w piątek – Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

3. Za tydzień w niedzielę Rocznicy poświęcenia własnego kościoła odbędzie się poświęcenie odnowionej kapliczki przydrożnej Krzyża św., która znajduje się na posesji p. Wiesława Kasperskiego. Na skromną uroczystość przejdziemy procesyjnie bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. o godz. 11:00.

4. W zbliżającą się uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada (wtorek) Msza św. o godz. 9:00 w kościele św. Bartłomieja. O godz. 14:00 z kościoła św. Bartłomieja wyruszy procesja z modlitwami za zmarłych zakończona Mszą św. na cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych. Msza św. wieczorna w poniedziałek 31 października będzie też już z uroczystość Wszystkich Świętych.

5. Pogrzeb śp. Grzegorza Lurca w środę 26 października o godz. 10:00. Różaniec za zmarłego w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11:00, w poniedziałek i wtorek przed wieczorną Mszą św. a w środę przed Mszą św. pogrzebową.

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Zakupiłem już dwa urządzenia, które poprawią cyrkulację powietrza w kościele św. Teresy. Będą częścią zaplanowanego na przyszły rok większego modernizacji w tej świątyni – jeśli zdobędziemy potrzebne na ten cel środki. Przyjmowane są w kancelarii lub zakrystii wymienianki roczne i jednorazowe.

7. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i otoczenia probostwa oraz za złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Kolejowej nr 2 – 8, a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kolejowej nr 13 – 16 i 19.

8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

9. Burmistrz Śmigla informuje, że na polecenie Wojewody, do wtorku 25 października Urząd musi przekazać wstępne zapotrzebowanie na węgiel dla mieszkańców gminy. Zainteresowani zakupem węgla muszą pilnie złożyć zapotrzebowanie osobiście, telefonicznie lub mailowo. Szczegóły co i jak zrobić są zamieszczone w gablotach parafialnych, informacyjnych wioskowych i portalach społecznościowych.

ks. Piotr Kufliński