Nabożeństwa majowe

Zapraszamy!

Zmartwychwstał Pan

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. Po Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie odnowionej figurki Krzyża św. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00. Nabożeństwo różańcowe dziś po Mszy św. o godz. 8:00 a w poniedziałek wyjątkowo przed wieczorną Mszą św., która już jest z Uroczystości Wszystkich Świętych.

2. W tym tygodniu wspominamy:     
      we wtorek – Wszystkich Świętych – uroczystość
      w środę – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
      w piątek – Św. Karola Boromeusza, Biskupa

3. W uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada Msza św. o godz. 9:00 w kościele św. Bartłomieja. O godz. 14:00 z kościoła św. Bartłomieja wyruszy procesja z modlitwami za zmarłych zakończona Mszą św. na cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych. We wtorek będziemy kwestować na cmentarzu od godz. 8:00 do 10:00 i od 12:00 do 14:00 na remonty i prace pielęgnacyjne prowadzone na cmentarzu oraz na wywóz śmieci. Będzie też możliwość zamówienia wymienianek jednorazowych i rocznych u pań, które będą dyżurować i wypisywać je od godz. 13:00 do zakończenia Mszy św. w domu przedpogrzebowym na cmentarzu. Wszystkie sprawy dotyczące opłat cmentarnych są wyjaśniane w biurze parafialnym. Po upływie 20 lat od daty śmierci miejsce pochówku wraca do dyspozycji administracji cmentarza – chyba, że została wniesiona opłata na kolejne lata.

4. W środę Dzień Zmarłych. Msze św. o godz. 9:00, 16:00 i 18:00 w kościele św. Bartłomieja. Po Mszy św. o godz. 18:00 procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny u chorych w I piątek od godz. 8:00, spowiedź św. od godz. 16:30.

6. Od wtorku od godz. 12:00 do środy do godz. 24:00 we wszystkich kościołach można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga (tylko raz i za jednego zmarłego). Od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest także wypełnienie zwyczajnych warunków, czyli: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. (od czwartku rezerwuję Msze św. na 2023r). Przyjmowane są w kancelarii lub zakrystii wymienianki roczne i jednorazowe. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne. Stara brama z końca cmentarza (przy kapliczce Serca Pana Jezusa) jest oddana do przerobienia wraz z odnowieniem i wróci na swoje miejsce. Na probostwie trwa usuwanie awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej, co wiąże się z przerobieniem jej na odcinku od parteru do I piętra i remontem łazienki.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i otoczenia probostwa oraz za złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Kwiatowej nr 1 – 9, a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kwiatowej nr 2 – 10.

9. Polecam Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński