PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Trwa Adwent. Zapraszam na Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00. Dzieci losują 3 figurki Matki Bożej, które nawiedzają domy w parafii. Przynoszone serduszka zostaną użyte do dekoracji świątecznej. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek o godz. 17:00 (wyjątkowo w kościele św. Teresy), bo jest to również dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii z udziałem innych kapłanów.

2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę różaniec bez adoracji Najświętszego Sakramentu.

3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:     
            we wtorek – Św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy
            w środę – Św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła

4. Spowiedź św. Adwentowa z udziałem zaproszonych kapłanów w piątek 16 grudnia:
      w kościele św. Bartłomieja: od   8:30 – 9:30   i od 10:00 – 11:00
      w kościele św. Teresy:         od 14:00 – 15:30 i od 16:00 – 17:30
            komunia św. co 20 min.

5. Spowiedź św. w dekanacie: w czwartek w Czaczu i Wonieściu, w piątek u nas i w Wilkowie Polskim w sobotę we Farze w Śmiglu. A w przyszłym tygodniu: w poniedziałek u Stanisława Kostki w Śmiglu, we wtorek w Starym Białczu, w środę w Górce Duchownej a w czwartek w Radomicku. W związku z pomocą w słuchaniu spowiedzi w innych parafiach nie będzie mnie w konfesjonale przed Mszą św. w sobotę i przyszły poniedziałek oraz czwartek. Dla tych, którzy z uzasadnionych powodów nie zdążą do spowiedzi będą jeszcze okazje w przyszłym tygodniu.

6. Trwa w sklepach zbiórka darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi” do 19 grudnia. 

7. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii lub kancelarii. W zakrystii można nabywać też świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – zostały małe po 10 zł.

8. Za tydzień: w sobotę i w niedzielę po Mszach św. będzie możliwość zakupu książek „Łódki Pana Boga” i „Wypłyń na głębię” Barbary Zaborskiej. Mogą być wspaniałym prezentem. 20% funduszy uzyskanych ze sprzedaży zostanie przekazanych na leczenie 8-letniego Jakuba. Cena książek 22 zł i 15 zł. Jeśli ktoś nie będzie zainteresowany ich zakupem, można złożyć ofiarę na leczenie Kuby bez zakupu. Link do strony parafii z informacją o zbiórce dla Kuby https://parafiastareoborzyska.pl/aktualnosc,479.html

9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek. Proszę załatwić bieżące sprawy bo rozpoczynamy spowiedzi adwentowe. Dziękuję za wpłaty na remonty. Są już czytane nowe wymienianki roczne, ewentualne błędy czy pominięcia proszę zgłaszać w zakrystii. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na cele remontowe parafii. „Bóg zapłać” ofiarodawcom. Kolejny zakupiony element do remontu dziś przyjechał.

10. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 37–43 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 45– 55.

11. Polecam Przewodnik Katolicki, Kwartalnik Historyczny i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński