PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Kończy się Adwent. Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00. W piątek ich zakończenie. W sobotę Msza św. o godz. 9:00 w kościele św. Bartłomieja a uroczysta Msza Pasterska o północy w intencji Parafian. W I Święto Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9:30 i 11:00. W II Święto – Św. Szczepana – Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na szkoły katolickie, KUL i WT. Chorych odwiedzę w czwartek 22 grudnia od godz. 9:00. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. we wtorek od godz. 17:00 i po roratach oraz w piątek od godz. 17:00.

2. Spowiedź św. w dekanacie: w poniedziałek u Stanisława Kostki w Śmiglu, we wtorek w Starym Białczu, w środę w Górce Duchownej a w czwartek w Radomicku. W związku z pomocą w słuchaniu spowiedzi w innych parafiach nie będzie mnie w konfesjonale przed Mszą św. w poniedziałek oraz czwartek. 

3. Trwa w sklepach zbiórka darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi” do 19 grudnia. 

4. Poświęcone opłatki można nabywać w zakrystii lub kancelarii. Również piękne kalendarze katolickie ścienne na 2023 r. z zaznaczonymi świętami. Cena 3 zł.

5. Dziś po Mszach jest możliwość zakupu książek „Łódki Pana Boga” i „Wypłyń na głębię” Barbary Zaborskiej. Mogą być wspaniałym prezentem. 20% funduszy uzyskanych ze sprzedaży zostanie przekazanych na leczenie 8-letniego Jakuba. Cena książek 22 zł i 15 zł. Jeśli ktoś nie jest zainteresowany ich zakupem, można złożyć ofiarę na leczenie Kuby bez zakupu. Link do strony parafii z informacją o zbiórce dla Kuby https://parafiastareoborzyska.pl/aktualnosc,479.html

6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek. Dziękuję za wpłaty na remonty. Są czytane nowe wymienianki roczne, ewentualne błędy czy pominięcia proszę zgłaszać w zakrystii. 

7. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościołów i złożone ofiary. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu (w piątek) kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 57 – 63 a kościoła św. Teresy z ul. Lipowej.

8. Polecam Przewodnik Katolicki, Kwartalnik Historyczny i Mały Przewodnik.

 

ks. Piotr Kufliński