PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00. We wtorek nabożeństwo do MBNP, w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:15 a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Od przyszłej niedzieli Gorzkie Żale o godz. 15:00. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.

2. W środę rozpoczynamy czas 40-dniowego postu. W tym dniu obowiązuje jak w każdy piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla wszystkich od 14 r. życia do końca życia a dorosłych (18 – 60 r.) dodatkowo post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa pomocnicze) – nie ma żadnej dyspensy. Podczas Mszy św. przyjmujemy na głowy popiół – znak nawrócenia, którego chcemy dokonać w Wielkim Poście. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. 

3. Czas Komunii wielkanocnej od Środy Popielcowej do Niedzieli Najświętszej Trójcy, tj. 4 czerwca 2023 r. Przyjęcie Komunii św. z okazji Wielkanocy w wyznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika.

4. Od I Niedzieli Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł 50 gr. od osoby razem z funduszem opieki dla kapłanów seniorów. To nasz obowiązek wobec archidiecezji, który parafia opłaca od 100% mieszkańców choć zebraliśmy w ubiegłym roku tylko od 60%. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób.

5. III Rocznicę Nawiedzenia Matki Bożej w kopii Jej cudownego wizerunku w naszej parafii upamiętnimy w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:00. Dla kandydatów do bierzmowania obecność na tej Mszy św. jest obowiązkowa w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania (spotkanie lutowe). Zaproszeni są oczywiście wszyscy a scholę bardzo proszę o oprawę muzyczną uroczystości.

6. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne i Szkolne od 4 marca wieczorem w II Niedzielę Wielkiego Postu. Są jeszcze wolne Msze św. Podzielę się współprowadzeniem drogi krzyżowej z chętnymi grupami parafian. (wolne dwa piątki). 

7. Kurs przedmałżeński od I Niedzieli Wielkiego Postu w Śmiglu o godz. 15:30 z Mszą św.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki po Mszy św. Dziękuję za wpłaty jeszcze z okazji kolędy, na remonty parafialne oraz za miejsca ławkach w kancelarii i na konto parafialne „Bóg zapłać”. Dzierżawcom ziemi parafialnej przypominam o podatku rolnym – I rata do 15 marca i dzierżawy do 30 marca. „Bóg zapłać” za już wpłacone. Parafia zapłaciła za ostatnie dwa miesiące 4500 zł za oświetlenie i ogrzewanie. Nadal mamy nie rozwiązaną sprawę wywozu śmieci z cmentarza. Przypominam, że prolongata za grób jednoosobowy na cmentarzu od stycznia tego roku wynosi 300 zł na 20 kolejnych lat. 

9. Trwa remont zakrystii w kościele św. Teresy. „Bóg zapłać” za wykonane już prace.

10. Bardzo dziękuję 1 osobie za sprzątanie kościoła św. Teresy i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 10 – 2 a kościoła św. Teresy z ul. Dworcowej.

11. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik i książeczkę „40 dni z Bogiem” – rozważania na każdy dzień Wielkiego Postu w cenie 7 zł.

ks. Piotr Kufliński