W oktawie wielkanocnej w dniach od 11 do 14 kwietnia 2023 roku Ksiądz Proboszcz Piotr Kufliński uczestniczył rekolekcjach kapłańskich. Ćwiczenia duchowe odbyły się w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Fotorelacja znajduje się w galerii

Uroczyste zasłonięcie Cudownego Obrazu

Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie* – kwiecień 2023

* Bazylika i sanktuarium pw. Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej – sanktuarium maryjne Ziem Zachodnich w miejscowości Rokitno w województwie lubuskim, w powiecie międzyrzeckim, w gminie Przytoczna. Jest jednym z jedenastu sanktuariów należących do diecezji zielonogórsko–gorzowskiej.

Obraz namalowany został na początku XVI w. przez mistrzów szkoły niderlandzkiej, na drewnie lipowym. Widnieje na nim popiersie Matki Bożej na złoconym tle, z charakterystycznie odsłoniętym uchem, dlatego też Matkę Bożą Rokitniańską nazywa się Cierpliwie Słuchającą. Głowę Maryi okala wydrążona w drewnie aureola, twarz jest pochylona ku lewej stronie. Spokojna, jakby zasłuchana, z przymkniętymi oczami. Włosy okrywa muślinowy welon i nakrycie w kolorze niebieskim z żółtą podszewką, na piersi szata w królewskim odcieniu czerwieni. Obraz ma wymiary: 40 cm wysokości i 27 cm szerokości.