1. Dziś jest Niedziela Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbieramy przed kościołem ofiary dla Caritas Poznańskiej. Msze św. o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 21 kwietnia o godz. 17:00. Bardzo dziękuję ks. kan. Andrzejowi Szulcowi za zastępstwo w czasie moich rekolekcji kapłańskich u Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Przyszła niedziela jest Niedzielą Biblijną i początkiem Tygodnia Biblijnego.

2. W czwartek ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki obchodzi 21 rocznicę ingresu do Katedry Poznańskiej.

3. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 297 rodzin, co stanowi 56 % parafian. Nadal można ją składać w kancelarii, w kopercie do koszyczka lub na konto parafii.

4. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Upłynął termin prolongaty za miejsca w ławkach. Pojawiły się już nowe naklejki.

5. Komenda Powiatowa Policji w Kościanie – Wydział Ruchu Drogowego za moim pośrednictwem apeluje i ostrzega wszystkich parkujących samochody przy kościele św. Teresy, że muszą zostawić odstęp 10 m od przejścia do pieszych z jednej strony i 10 m z drugiej strony – celem lepszej widoczności dla kierujących pojazdami. Takie są przepisy i brak wystarczającego odstępu będzie karany mandatami.

6. Dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 24/7 – 12 a kościoła św. Teresy z ul. Szkolnej blok nr 26/1 – 6.

7. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik i modlitewnik maryjny „31 dni z Maryją” w cenie 7,5 zł.