Roraty

Zapraszamy!

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Dziś Msze św. o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o 8:00. Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00; (za tydzień o godz. 15:00 z dziećmi I komunijnymi i ich rodzinami). Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie 19 maja o 17:00 w kościele św. Teresy.

2.W tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek – Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i Archidiecezji
w sobotę  – NMP z Fatimy – wspomnienie

3. Za tydzień w niedzielę 14 maja przeżywamy w parafii I komunię naszych dzieci podczas Mszy św. o godz. 10:00. Proszę miejsca w kościele na tę Mszę św. pozostawić dla rodziców i gości dzieci. Spowiedź św. dzieci, rodziców i gości w sobotę 13 maja od godz. 9:00 w kościele św. Teresy. Będzie spowiadać dwóch kapłanów. Próby dla dzieci przygotowujących się do I komunii w środę o godz. 18:30 i piątek o godz. 19:00 w kościele św. Teresy.

4. Trasa tegorocznej procesji Bożego Ciała 8 czerwca przebiegać będzie z kościoła św. Bartłomieja ul. Główną przez ul. Szkolną na ul. Łąkową.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dziękuję za wpłaty na remonty parafialne w kancelarii i na konto parafii oraz daninę diecezjalną (312 rodzin – 59 %). Informuję, że dostawca energii elektrycznej ENEA uznała częściowo złożoną reklamację w sprawie wysokości opłat za prąd budynków kościelnych. Wystawiono fakturę korygującą ale dopiero od 1 marca br. na symboliczną kwotę zwrotu w wysokości 383 zł i 27 gr. Składka w przyszłą niedzielę – jako II miesiąca będzie na prace remontowo budowlane, które wg możliwości finansowych po opłaceniu bieżących rachunków zostaną w najbliższym czasie wznowione. „Bóg zapłać” ofiarodawcom. Bardzo proszę pilnować terminów zarezerwowanych Mszy św. ponieważ oczekują intencje pogrzebowe, które będą wpisywane w wolne miejsca.

6. Bardzo dziękuję z wykonane dekoracje z okazji Święta NMP Królowej Polski a Scholii za prowadzenie Mszy św. w intencji Ojczyzny.

7. Nie dziękuję za sprzątanie kościołów, gdyż nikt w tym tygodniu nie przyszedł do obu świątyń. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z Parska a kościoła św. Teresy rodziców dzieci klas II.

8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński