Nabożeństwa różańcowe Zapraszamy
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2022 r.

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

1. Rozpoczynamy XIII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i Ewangelizująca”. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 i 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 15 września. Przyszła niedziela jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL, WT i szkoły katolickie.

2. W tym tygodniu wspominamy:        
       w środę – Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła
       w czwartek – Podwyższenie Krzyża Świętego – święto
       w piątek – NMP Bolesnej
       w sobotę – św. męczenników: Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa

3. Odpust parafialny ku czci św. Teresy będziemy obchodzić w niedzielę 1 października w dniu wspomnienia naszej patronki. Suma w intencji Parafian z udziałem zaproszonych kapłanów o godz. 11:30.

4. Młodzież klas VIII i VII przygotowujących się do bierzmowania zapraszam na pierwsze spotkanie organizacyjne we wtorek 12 września po wieczornej Mszy św. do kościoła św. Bartłomieja. Przynosimy ze sobą zeszyty.

5. Kandydatów do bierzmowania w październiku tego roku zapraszam na kolejne spotkanie w piątek 15 września zaraz po wieczornej Mszy św. Będziemy uzupełniać to o czym mówiłem podczas poprzedniego spotkania.

6. Dziękuję za wykoszenie trawy na nowej części cmentarza i wszystkie wykonane prace. Parafia odzyskała kolejną transzę nadpłaty za prąd z roku 2022. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na prowadzenie bieżących prac remontowych. „Bóg zapłać” ofiarodawcom.

7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Dzierżawcom ziemi przypominam o terminie opłaty podatku rolnego do 15 września i dzierżawy do 30 września, dziękując tym, którzy już to zrobili. Dziękuję też za wpłaty na remonty parafialne „Bóg zapłać”.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościołów i złożoną ofiarę. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Lipowej a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 83 – 89.

9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński